Ktorá dáma by nechcela svojim vzhľadom zaujať? Čo by si mali obliecť ženy malého vzrastu?


5555   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Čo by si mali obliecť ženy malého nízkeho vzrastu, aby vyzerali dobre, moda oblecenie wojas

Nízke ženy často zápasia s problémom, čo si obliecť, aby vyzerali dobre. Niektoré štylizácie môžu túto vlastnosť postavy iba zdôrazniť, iné ju zas perfektne maskujú. Odporúčame, čo by mali nosiť ženy s nízkym vzrastom. Naše dobre mienené rady určite zaujmú.

Farby vhodné pre nízke ženy

Dámy s nízkym vzrastom budú vyzerať dobre prakticky v akejkoľvek farbe, za predpokladu, že ju správne použijú. Efekt optického predĺženia je možné dosiahnuť zostavením odevov podobnej farby, to znamená vytvorením tzv. total look. Pomocou správnej farebnej kombinácie môžeme tiež opticky predĺžiť nohy. Vystačí si obliecť napríklad nohavice, pančucháče a topánky v čiernej farbe, vďaka čomu spodná časť nášho tela „splynie“ a vytvorí dojem, že je dlhšia, ako v skutočnosti je.

Naša postava bude takisto vyzerať oveľa vyššia v tmavších farbách. Nízke dámy sa môžu obliecť aj do výraznejších, neónových farieb, potom sa však musia postarať o vhodný strih – najlepšie je zvoliť klasické, obchodné štylizácie, ktoré nám dodajú vážnosť.

Štýly, ktoré pridávajú centimetre

Aby nízka žena vyzerala opticky niečo vyššia, je veľmi dôležité zvoliť si správny strih oblečenia. Stojí za to vedieť, že nízki ľudia sa vždy zdajú mladší. Takže aby vyzerali vážnejšie, mali by sa vyhnúť mládežníckej štylizácii. Vhodné budú akékoľvek obchodné strihy: saká, blejzre, oblekové nohavice alebo nohavice s pukom, klasické, jednoduché šaty s ¾ rukávom a výstrihom do lodičky. Nízke ženy budú dobre vyzerať v šatách so strihom v tvare písmena A a priliehavých šatách so zvýrazneným pásom. Skvelou voľbou budú aj ceruzkové sukne nad kolená a tie dlhé, rovné, jednofarebné, nevyhnutne s rozparkom až po stehno, ktoré dokonale predĺžia postavu.

Neprehliadnie:
Slovenský úspech na svetovej súťaži! Radoslav Orenič sa zaradil k top fashion fotografom sveta

Dámy s nízkym vzrastom môžu smelo nosiť krátke šaty a sukne, ktoré zvýrazňujú nohy. Stojí však za to, vyhnúť sa voľným tunikám a šatám strihu v tube, ktoré opticky skrátia postavu.

Pokiaľ ide o výber správnych nohavíc pre nízku ženu, najlepšie budú priliehavé trubičky, rozhodne s vysokým pásom, vhodné budú takisto nohavice s pukom. Dôrazne však neodporúčame nosiť voľné boyfriendy, nohavice s ⅞ nohami a zvony, ktoré nohy opticky skracujú.

Dezény a vzory pre nízku ženu

Ďalším aspektom, ktorý by sa mal brať do úvahy pri vytváraní štylizácie pre nízku ženu, sú vzory na odevoch. Vertikálne pruhy opticky pridávajú centimetre, neodporúčame však nosiť oblečenie s horizontálnymi pruhmi. Stojí takisto za to mať vo svojom šatníku oblečenie s malými vzormi, napríklad kvety alebo abstraktné potlače. Aby sme vyzerali dobre, nosíme iba jeden vzorovaný predmet, napríklad košeľu alebo legíny. Druhý odev má tlmenú farebnú schému a jednotný dezén.

Obuv pre nízke ženy

Samozrejme, nie je ťažké uhádnuť, že pre nízke dámy budú topánky s podpätkami tou najlepšou voľbou. Klasické dámske lodičky na vysokom podpätku je možné nosiť k nohaviciam aj k šatám ľubovoľnej dĺžky. Stojí za to vedieť, že dámy s výškou cca. 150-165 cm budú najlepšie vyzerať na vysokých podpätkoch minimálne 9 cm. Ak sa naopak na takom vysokom podpätku necítime stabilne, môžeme zvoliť topánky na stĺpiku alebo klinové podpätky, ktoré zaisťujú lepšiu stabilitu.

Nízke dámy môžu vyzerať fenomenálne bez ohľadu na príležitosť a ich výška nebude prekážkou, za predpokladu, že šikovne zladia svoju štylizáciu. …a jar s takto vynoveným šatníkom môže zaklopať na dvere.


TagsMóda