Raritné vrchy – dvojičky Kozlica a Trniny v pohorí Tribeč. Aké boli ich skryté zimné tajomstvá?


6395   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Raritné vrchy – dvojičky Kozlica a Trniny v pohorí Tribeč, turistika a výlet Nitriansky kraj

Zima. Nech už bola aká bola, poskytla príležitosť na zimné vychádzky takmer výhradne iba do okolia bydliska. Kto má šťastie na blízkosť pohoria Tribeč, určite bielo odetej prírode tejto unikátnej a tajomnej lokality neodolal. Na malý výlet sme sa vychystali aj my. Spoločnosť nám robil zvedavý dron, ktorý bol našim svedkom pri putovaní na Kozlicu a Trniny. A pozrite, čo sme zažili…

Nestáva sa často, aby sa v prírodnej scenérii vyskytovali “dvojičky”. A my takúto raritu na Slovensku máme. Nachádza sa v území európskeho významu Hôrky pod Správou CHKO Ponitrie. Náš výstup na Kozlicu a Trniny – dva blízke vrchy dokázal, že sme sa nemýlili v našom rozhodnutí. Cesta na vrchol bola totiž odmenená dvojnásobnou radosťou. Oba nevysoké vrchy – na unikátne výhľady priam predurčené – nám poskytli naozaj jedinečnú panorámu spiacej zasneženej krajiny.

Raritné vrchy – dvojičky Kozlica a Trniny v pohorí Tribeč, turistika a výlet Nitriansky kraj

Skryté tajomstvá – Kozlica a Trniny

Vápencová štruktúra zloženia oboch vrchov zostala nateraz skrytá. To však nikoho nerozladilo. Skôr upevnilo naše vedomie, že tajomné pohorie Tribeč si vie svoje tajomstvá dokonale strážiť a vždy niečim prekvapiť. A to sme si mysleli, že už nemá čím… Ak ste náhodou premeškali zimnú túru, dvojičky Kozlica a Trniny v pohorí Tribeč vám ponúkajú veľa termínov na reparát počas nadchádzajúcej jari. Ak prídete, na vlastných nohách pocítite miernu náročnosť túry za tajomstvami dvoch vápenných vrchov v severnej časti pohoria Tribeč. Mimochodom, jarná príroda vyprovokuje postupne ďalšie tisíce nedočkavcov, ktorí budú hľadať zvýšenú dávku prepotrebnej energie.
Okrem tej prirodzenej blahodarnej sily prírody my odporúčame aj výbornú a silnú dávku imunologickej ochrany v prípravku neoglucan®️, ktorá sa vždy zíde; v čase pandémie zvlášť.

Neprehliadnite:
Prečo sú beta-glukány také veľmi dôležité pre naše telo?
Dbajte na zvýšenie imunity, organizmus sa zavďačí

Telesná a duševná harmónia je silný námet a podmienka ako sa s ľahkosťou vysporiadať s náročnou etapou života týchto dní. Naznačenú cestu môžete hravo zvládnuť aj prostredníctvom pripravenej súťaže o 3 balíčky vzácneho imunologického darčeka – výživových doplnkov neoglucan®️. A keď k tomu prirátame aj skutočnosť, že sa blíži sviatok žien, je tu o dôvod viac. Nepochybne aj takáto praktická maličkosť tú vašu polovičku isto poteší.

Súťaž

Zapojte sa aj vy do našej súťaže o balíček výživových doplnkov slovenskej značky neoglucan®️.

Súťažná otázka:

Aká huba tvorí základ prípravku, ktorý obsahuje zložku beta-blukán na podporu imunity? 

Troch šťastných výhercov / výherkyne oznámime na facebookovej stránke 3. 3. 2021.

Správnu odpoveď zasielajte na Facebook Lexikon, do súťažného článku

Text: Peter Kolník
Video: Tomáš Grman, KST