Viete, že na Sardínii nájdete najkrajšie európske pláže? Overiť si to môžete ešte toto leto…


877   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dovolenka ako darček, Na Sardínii

Na Sardínii nájdu (aj slovenskí) dovolenkári vytúžený pokoj a zdroj nových síl! Ak ste ešte neboli pri mori a pohrávate sa s touto myšlienkou, odporúčame práve tento fantastický tip! Či sa nám to páči, alebo nie, letné dovolenky a prázdniny sa prehupli do svojej druhej polovice. Už sme stihli zažiť aj vlnu ochladenia na prelome júla a augusta, ktorú však – našťastie – vystriedali opäť letné horúčavy. A to je výzva na dovolenku pri mori…

Karibik Stredomoria najpokojnejší región Talianska

Ak ste tento rok zatiaľ neboli pri mori a chceli by ste to ešte stihnúť, je najvyšší čas niečo si nájsť. Aby sme vám pomohli, máme pre vás práve tento konkrétny tip. Oceníte ho najmä ak vás lákajú destinácie s tými najkrajšími plážami, no zároveň nechcete letieť niekam do exotiky mimo Európy. Ak totiž chcete zažiť tie najkrajšie pláže v Európe, musíte jednoznačne vyraziť na dovolenku na Sardíniu.

na Sardínii

Pokojná dovolenka v pozemskom raji

Domáci by vám o Sardínii povedali, že ide o najkrajšie miesto na svete. To, či preháňajú alebo nie, necháme na posúdenie každému z vás, no minimálne prezývku Karibik Stredomoria si Sardínia rozhodne zaslúži. Takmer 2 000 km slnkom zaliateho pobrežia s fascinujúcimi útesmi, čarovnými zálivmi a „zbierkou“ tých najkrajších európskych pláží vás o tom rýchlo presvedčí. Sardínia je ideálna destinácia aj pre tých, ktorí v prvom rade hľadajú pokojnú dovolenku. Áno, atmosféra na Sardínii je presným opakom toho typického hlučného zvyšku Talianska, ktoré má tiež svoje čaro. Pláže aj promenády sú tu pokojné a rovnaká príjemná atmosféra panuje aj v miestnych reštauráciách, baroch, kaviarňach.

Neprehliadnite:

južné Portugalsko
Záhorák na cestách: tentoraz bolo cieľom južné Portugalsko.
Douro Valley spoznávame na 1000 spôsobov

Bohatá história

Milovníci histórie si dozaista „zgustnú“ na bohatej histórii tohto stredomorského ostrova. Nájdete tu množstvo historických pamiatok a možno ešte viac archeologických nálezísk. Ak ste to nevedeli, Sardínia patrí medzi najstaršie osídlené časti Európy.

na Sardínii

Gastronomický zážitok na každom kroku

No a keďže Sardínia je súčasť Talianska, tak predsa nemôžeme nespomenúť tunajšiu kuchyňu. Dovolenkári môžu očakávať zhruba to, čo aj v iných častiach Talianska (cestoviny, zelenina, atď.), určite však s väčším „podielom“ rýb a morských plodov (v podstate podobne ako vo všetkých prímorských častiach Talianska). Ak teda milujete taliansku kuchyňu, budete milovať aj tunajšiu sardínsku.

dovolenka na Sardínii

Káva každodenný rituál

A ako sa na Taliansko patrí, môžete aj na Sardínii ochutnať skvelú kávu. Rozhodne si ju zamilujete, ak si aj doma radi pochutnáte na výbornej gurmánskej káve. K vysnívanému letnému večeru patrí aj večera plná miestnych špecialít. Súčasťou vášho originálneho menu určite bude tak aj niektoré z kvalitných sardínskych vín. Ochutnať môžete i miestne destiláty a dokonca aj sardínske pivo!
Tip tohto leta: dovolenka na Sardínii je v kurze… (FU)

Foto: pixabay, nextyle / Stock.adobe.com