Rozčítané Slovensko: piešťanský fantóm a elitní policajti na stope. Pozadie príbehu v kúpeľnom meste


2036   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
piešťanský fantóm

Piešťanský fantóm? Pokoj v kúpeľnom meste naruší nebezpečný zločinec. Objektom jeho záujmu sú ženy a najmä obsah ich kabeliek. Nastane deň, keď sa v ňom pri jednom z prepadov naštartujú chemické procesy a stratí kontrolu nad svojím konaním. Nahé telo obete objaví v kroví náhodný svedok a rieka Váh vyplaví novú mŕtvolu. Pred elitnými policajtmi z Policajnej kriminálnej agentúry sa vynorí niekoľko otázok. Komu patrí telo vylovené z rieky a prečo mu vrah odstránil… ?

Úryvok z napínavého príbehu napovie…

Vedela, čo bude nasledovať, a chcela už iba prežiť. Nemala síl brániť sa vyzliekaniu nohavíc a hornej časti oblečenia. Vzlykala od zdesenia a bolesti a slzy sa jej miešali s krvou. Cítila, ako z neho srší neutíchajúcu zúrivosť, a keď na okamih uvoľnil zovretie, úpenlivo vyslovila jediné slovo: „Prosím…“

Zločin, akých na Slovensku nebolo viac než prstov na jednej ruke. Je tu nový kriminálny príbeh Petra Šlosera Hlava ako dôkaz. Jeho protagonista Julo Tvrdý bude opäť čeliť nástrahám policajných krivákov s policajným prezidentom na čele. Nečestných mužov zákona opantala chuť peňazí a čoraz viac sa zabárajú do bahna korupcie. Pomôžu policajní agenti čestným policajtom objasniť spáchané zločiny? Autor nás vo svojej piatej knihe vťahuje do deja, v ktorom pred rokmi priamo účinkoval.

Kým sa začítate, pozrite si BOOKtrailer k tejto knižnej novinke:

Námet priamo zo života…

Autor Peter Šloser nás vo svojej piatej knihe vťahuje do deja, v ktorom pred rokmi priamo účinkoval. Hlava ako dôkaz z vydavateľstva Ikar sa zakladá na skutočných udalostiach, ktoré desili ľudí dlhé obdobie. Bol to zločin, akých na Slovensku nebolo viac než prstov na jednej ruke…Vypočujte si úryvok z knihy. Číta Alfréd Swan.

piešťanský fantóm Hlava ako dôkaz

„Vražda spáchaná s mimoriadne zavrhnutia hodnou pohnútkou, brutálny sexuálne motivovaný zločin, život mafiánskeho bosa a skorumpovaných policajných pohlavárov sú nosné myšlienky mojej piatej knihy,“ tvrdí Peter Šloser. „Podobne ako pri predošlých detektívkach budú opäť dominovať reálne vyšetrovacie metódy slovenskej polície.“

Neprehliadnite: 

Braillovo písmo, nevidiaci a slabozrakí
Múzeá búrajú bariéry a predsudky. Nové možnosti majú aj nevidiaci a slabozrakí návštevníci

Kto je Peter Šloser?

Peter Šloser, vlastným menom Peter Chudý (na obr.), je bývalý policajný plukovník. V službách štátu začínal od piky, keď na ulici zasahoval proti kriminálnikom. Riadil okresnú kriminálku v meste, ktoré bolo semenišťom zločincov. Pôsobil v riadiacich funkciách viacerých špecializovaných útvarov, určených na boj s organizovaným zločinom, stál pri vzniku Národnej kriminálnej agentúry. Bol v častom pracovnom kontakte s najvyššími policajnými funkcionármi (Tibor G., Peter H., Róbert K., Bernard S.), proti ktorým sú dnes vznesené obvinenia pre rôznu trestnú činnosť.

piešťanský fantóm Peter Sloser

Prežité zákernosti z posledných rokov policajnej kariéry ho inšpirovali, aby čitateľom vo svojich knihách poodhalil to, čo malo zostať zahalené rúškom tajomstva.

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia

Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 


TagsKnihy