Ste génius? Encyklopédia kvízov Génius pre malých i veľkých. Otestujte sa aj vy a zistíte…


6911   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Otestujte sa, či ste naozaj génius – Encyklopédia kvízov Génius
Reklamy
Predaj kníh online - kníhkupectvo BUX.sk

Máte dobrý prehľad, vedomosti a všeobecné poznatky, ktoré hovoria o miere vašej inteligencie? Tak sa skúste otestovať. Práve vyšla fantastická Encyklopédia kvízov Génius. Je určená predovšetkým pre deti od 9-10 rokov, no verte, dá zabrať aj dospelým a poriadne prevetrá vaše vedomosti.

Encyklopédia je rozdelená na 5 oblastí:

  • Veda a technika
  • Živočíchy a rastliny
  • Zem a jej krajiny
  • Dejiny a mýty
  • Kultúra a šport

Na dvojstrane sú vždy malé fotografie, k nim krátky text a – mimo v rámčeku – sú všelijako poprehadzované správne odpovede. Takže vyberiete si tému, ktorá vám sedí…alebo si myslíte, že ste v nej dobrí. Pozorne si preštudujete obrázky, fotografie a prečítate si krátke texty, ktoré sú pri nich. Tie vám pomôžu nájsť správnu odpoveď, ak by ste nevedeli podľa fotky.

Otestujte sa, či ste naozaj génius – Encyklopédia kvízov Génius

Neprehliadnite:
Lovkyňa aj vás strhne… Z nacistickej predátorky je teraz lovená korisť

Potom si pozriete rámček z označením Otestuj sa, kde sú tri úrovne – začiatočník, pokročilý a génius. Môžete začať tou najjednoduchšou a zvyšovať náročnosť – priraďujete odpovede k fotkám. Ak si chcete potvrdiť správnu odpoveď, nájdete ich v spodnej časti strany hore nohami…, ale nepodvádzajte. Okrem toho sú niektoré dvojstrany len informačné. Dozviete sa rôzne zaujímavé fakty a vysvetlenia k daným témam. Napríklad o vesmíre a Slnečnej sústave, pikošky o živočíchoch a rastlinách, či nečakané informácie o histórii alebo kultúre.

Otestujte sa, či ste naozaj génius – Encyklopédia kvízov Génius

Najlepšie knihy pre deti na www.Stonozka.sk.

Napríklad – poznáte hudobné nástroje a loptové hry? Podľa známych obrazov môžete hádať ich názvy a podľa fotiek slávne osobnosti.
Slávne zámky, hrady, stratené mestá – aj o tom sa dozviete v tejto úžasnej encyklopédii.
Rozpoznáte na oblohe, podľa rôznych typov oblakov, či sa blíži dážď, búrka, alebo nás čaká slnečné počasie? A čo štátne vlajky? Viete ich priradiť k jednotlivým štátom? Prípadne na slepej mape určiť hlavné mestá?

Encyklopédia kvízov Génius ponúka viac ako 50 zaujímavých obrázkových kvízov, ktoré otestujú vaše vedomosti. Je to nielen zábava, ale mnohé sa naučíte…a možno zistíte, koľko zaujímavých veci ste ani netušili.

Objednajte si Encyklopédiu kvízov Génius20% zľavou.

Milan Buno, knižný publicista