Dovolenkári sa môžu tešiť! Z Letiska M. R. Štefánika sú opäť v pláne lety aj do Bulharska, Grécka a na Cyprus.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Z Letiska M. R. Štefánika sú v pláne lety do Bulharska, Grécka a na Cyprus, Wizz Air

Otvorením hraníc a postupnosť opatrení, smerujúcich  k predkrízovému stavu, by mala byť umožnená aj medzinárodná doprava, vrátane leteckej. Medzi krajinami, s ktorými budú hranice Slovenska otvorené, sú napríklad aj obľúbené dovolenkové destinácie Bulharska, Grécka a Cyprus. Letecký dopravca Ryanair umožní od júla pravidelné lety z letiska M. R. Štefánika do Bulharskej Sofie. Do ostatných krajín sa z Bratislavy pravidelnou leteckou dopravou v súčasnosti nelieta. Pravidelné lety na Maltu plánuje Ryanair napríklad až od konca októbra.

Z Letiska M. R. Štefánika sú v pláne lety do Bulharska, Grécka a na Cyprus, Ryanair

Letecký dopravca Ryanair už skôr avizoval, že od júla plánuje obnoviť približne 40 % letov v rámci svojej siete letov. Ryanair má v pláne spustiť aj lety z Bratislavy. Lety z Bratislavy do a z bulharského Burgasu sú v pláne od 4. júla každý piatok, 1 x týždenne, čo je ideálne na týždňovú či dvojtýždňovú dovolenku.

Lety do gréckeho mesta Solún (Thessaloniki) plánuje írsky dopravca spustiť z Bratislavy od 6. júla každý pondelok, 1 x týždenne. Lety na grécky ostrov Korfu od 7. júla každý utorok, tiež 1 x týždenne. Lety do Atén sú v pláne od zimného letového poriadku – od konca októbra 2020.

Neprehliadnite:
Vytúžená dovolenka pri mori predsa len bude…

Ryanair má zároveň naplánované lety z letiska v Bratislave aj do mesta Pafos na Cypre od 4. júla s frekvenciou 1 x týždenne, každú sobotu. Cyperský dopravca Cyprus Airways od 9. júna spustil pravidelné linky z Bratislavy do cyperského mesta Larnaka (a plánoval aj lety na Rodos a Korfu). Z dôvodu pandémie svoje plánované lety z Bratislavy tento rok neuskutoční. Pravidelné lety Ryanairu z Bratislavy na ostrov Malta sú v pláne až t.j. od zimného letového poriadku, t.j. od konca októbra 2020.

Letecký dopravca Wizz Air má z Bratislavy plánované lety do a z bulharskej Sofie od 15. júna s frekvenciou 3 x týždenne v júni, od júla 4 x týždenne.

Z Letiska M. R. Štefánika sú v pláne lety do Bulharska, Grécka a na Cyprus, Smartwings

Od druhej polovice júna má pravidelné sezónne letecké linky naplánované z Bratislavy aj dopravca Smartwings. Využívajú ich cestovné kancelárie aj individuálni cestovatelia. Počas tohtoročnej letnej sezóny by mali z Letiska M. R. Štefánika smerovať letecké linky na grécke ostrovy Kréta (Heraklion), Rodos, Zakynthos a Korfu, do bulharského Burgasu či Larnaky na Cypre a spiatočne.

Hygienické opatrenia, ktoré bude potrebné na letiskách dodržiavať po spustení civilných letov, nariaďuje slovenským letiskám hlavný hygienik a Útvar vedúceho hygienika rezortu Ministerstva dopravy a výstavby SR. Už teraz je však samozrejmosťou pravidelná dezinfekcia priestorov terminálu letiska, letiskových autobusov, madiel a dotykových plôch. V budove letiska sú umiestnené zariadenia na dezinfekciu rúk a zamestnanci letiska, ktorí prichádzajú do kontaktu s cestujúcimi, nosia osobné ochranné pracovné prostriedky. Vstup do budovy letiska je povolený len s ochranným rúškom na tvári. Ak sa teda vyberiete na dovolenku letecky do Bulharska, Grécka, alebo na Cyprus, prajeme vám šťastný let!

www.bts.aero