Zdravý spánok a vrchný matrac na posteli ako pohodlná nadstavba pre vašu tvrdú alebo preležanú posteľ

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Oddelené spálne

Zdravý spánok je nadovšetko! Keď každé ráno vstávate z postele s pocitom, že vás niečo bolí alebo ste nedostatočne vyspatí, je čas popremýšľať nad možnými vhodnými riešeniami. Vrchný matrac, či už pre vašu tvrdú posteľ alebo na opotrebovaný povrch, môže byť tou správnou voľbou, ktorá vylepší váš spánok a prinesie do vašej postele nový život.

Odkryte spolu s nami tajomstvá a výhody, ktoré vám tento jedinečný kúsok do spálne môže ponúknuť.

Čo je vrchný matrac?

Vrchný matrac je akousi nadstavbou nad hlavnou časťou matraca, ktorá je obvykle vyrobená z peny, gélových materiálov alebo vláknitej výplne, čím zvyšuje hrúbku matraca približne od 5 do 7 cm, v závislosti od vášho výberu. Hlavným prínosom tohto riešenia je však luxusný komfort, ktorý vám už vaša aktuálna výplň postele nedokáže poskytnúť a nemáte na novú.
Mnohí užívatelia zároveň nachádzajú vo vrchných matracoch lepšiu reguláciu tepla a chladenia. V tomto smere sú obľúbené matrace z priedušnej vlny, ktorá účinne odvádza vlhkosť z tela. Vrstva vlny môže byť tiež impregnovaná chladiacim gélovým materiálom, ktorý zabraňuje nadmernému nahrievaniu sa lôžka.

Obľúbené riešenie pre zdravý spánok

Vyhľadávaný je aj vrchný matrac z pamäťovej peny, ktorý poskytuje svojmu majiteľovi vysoký komfort. Hlavným benefitom topperu je tiež jeho schopnosť pretransformovať príliš tvrdé lôžko na pohodlné miesto na pokojný spánok. S minimálnou investíciou tak získate pocit, akoby ste spali na úplne novej posteli. Vybrať si ale vhodný vrchný matrac môžete nielen na základe rôznych štýlov a výplní, ale aj rozmerov, presne tak, aby zvolená možnosť vyhovovala vašim špecifickým potrebám.

Neprehliadnite:

Domácnosť

Domov a domácnosť je v prvom rade pohoda a zázemie.
Koberec vám šitý na mieru tento pocit znásobí 


Prečo zvoliť nadstavbu matraca?

Vrchné matrace sú známe najmä pre svoj luxusný komfort, avšak používateľom ponúkajú oveľa viac výhod. Tou najväčšou je, že zaisťujú zmiernenie tlaku z opotrebovaného staršieho matraca.
Kvalitný matracový topper Priamos z Okay, ktorý je súčasťou exkluzívnej značky HENRY STYLE, sa môže pochváliť rozmermi 180x200x9 cm a je navrhnutý tak, aby podporil kvalitný spánok. Jeho vrchná časť príjemne chladí a účinne redukuje potenie, čo prispieva k príjemnému odpočinku. S možnosťou prania vo vode s teplotou 60 °C a odnímateľným funkčným poťahom je tiež ľahko udržateľný, takže s jeho hygienou budete mať minimálne starosti. Matracový topper rovnako spĺňa normu Oeko-tex pre zdravotnú nezávadnosť použitých materiálov.

zdravý spánok

Ako dlho to s vami vydrží?

Trvanlivosť vrchného matraca závisí od jeho konštrukcie a použitia. Prevažná väčšina vrchných matracov, ktoré sú navrhnuté so super mäkkou vrchnou časťou, sa časom stláča a pri intenzívnom používaní môže stratiť svoju účinnosť. Avšak, typický vrchný matrac vám pri pravidelnom používaní vydrží približne 3-5 rokov.

Dobrá rada na záver:
pri výbere je dobré venovať pozornosť kvalite materiálov a starostlivosti o matrac, aby sa predĺžila jeho životnosť a zachovala pôvodná kvalita spánku. (FU)

Foto: Andrey Popov/AdobeStock.com a archív redakcie