Lietame častejšie ako vlani…


2433   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Lietame

Po Londýne a Dubline sa Moskva stala v máji treťou najobľúbenejšou destináciou z a do Bratislavy. Lietame častejšie ako vlani. Predbehla Kyjev, ktorý mal doposiaľ tretiu priečku NAJ destinácie.

Podľa informácie Letiska M. R. Štefánika, ktoré porovnávalo frekvenciu letov v máji 2018 s rokom 2019, zaznamenalo letisko v tohtoročnom máji nárast počtu vybavených cestujúcich (spolu na prílete a odlete) o 5 %. Zároveň sa máj 2019 stal počtom cestujúcich druhým najsilnejším v celej histórii letiska. Rast zabezpečila medzinárodná pravidelná i nepravidelná doprava, pričom vzrástol najmä počet cestujúcich do Moskvy a z nej.

Lietame častejšie ako vlani

Lietame

Po Londýne a Dubline sa tak Moskva stala v máji treťou najobľúbenejšou destináciou z a do Bratislavy a predbehla Kyjev, ktorý bol treťou NAJ destináciou. Ruská letecká spoločnosť Pobeda totiž v máji zvýšila počet letov z Bratislavy do Moskvy a späť na 7 letov týždenne, teda 1 let denne. V mesiacoch jún až august bude síce linka prevádzkovaná v redukovanom prázdninovom režime (3 x týždenne – pondelok, streda, sobota), ale od polovice septembra budú lety do Moskvy k dispozícii opäť každý deň.

Zaujímavé: Letisko v Bratislave, smer Kyjev je treťou…

Letisko v Bratislave zaznamenalo v máji 2 356 pohybov lietadiel (spolu odletov a príletov), z toho 43 percent tvorili pravidelné lety. Počas prvých mesiacov roka už letisko vybavilo o 43 271 pasažierov viac ako za prvých päť mesiacov roku 2018. V priemere sa tak počet cestujúcich od začiatku roka zvýšil o sedem percent.

www.bts.aero