Győrsky balet v Divadle Nová scéna v Bratislave. Hosťovanie umeleckého súboru sľubuje výnimočný zážitok.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Gyorsky balet

Győrsky balet sa predstaví v Divadle Nová scéna 10. júna 2024 o 19.00 hod. Baletný súbor uvedie v Bratislave známy príbeh ANNA KARENINA. Príbeh L. N. Tolstého v tanečnej podobe bude uvedený ma jedinom bratislavskom predstavení v spolupráci s Maďarským veľvyslanectvom v SR, a to v rámci Týždňa maďarskej kultúry na Slovensku.

Špička tanečného umenia

Győrsky balet patrí už 40 rokov k špičke tanečného umenia doma v Maďarsku i vo svete. Tlieskali mu už diváci po celom svete – nielen v newyorskom divadle Joyce, londýnskej Queen Elizabeth Hall, milánskej La Scale, ale aj vo Viedni, Aténach, Paríži, Japonsku, Číne, Indii, Rusku, Dánsku či v Izraeli. Jeho repertoár zahŕňa takmer všetky tanečné žánre, od klasického baletu po súčasný tanec, od tanečného divadla až po detské inscenácie. Preto sme poctení, že slávny Győrsky balet môžeme v spolupráci s Maďarským veľvyslanectvom na Slovensku predstaviť slovenským divákom.

Gyorsky balet


Román o nešťastí ruskej duše

V Divadle Nová scéna si diváci budú môcť vychutnať balet Anna Karenina na motívy slávneho románu L. N. Tolstého. Nesmrteľný román inšpiroval množstvo divadelných aj filmových tvorcov a v podaní Győrskeho baletu prináša známy príbeh v tanečnej podobe, ktorá teší a dojíma srdcia divákov. „Všetky šťastné rodiny sú si podobné, každá nešťastná, nešťastná po svojom.”

Neprehliadnite:

Rozprávkové kompozície Danubiana

Rozprávkové kompozície s barokovým cítením.
Kľúčové situácie príbehu v Galérii Danubiana. 

 

Tolstého dielo o odvekom ruskom pokrytectve stále platí


Krásna Anna Karenina je váženou členkou vyššej petrohradskej spoločnosti, žije však v manželstve bez lásky. Keď na žiadosť svojho brata odcestuje do Moskvy, stretne Vronského, sympatického vojenského dôstojníka, ktorý má pred sebou skvelú kariéru. Vtedy to ešte nevie, no od tohto momentu jej život už nikdy nebude ako predtým

Gyorsky balet

Milostné vzplanutie Anny k Vronskému je o to tragickejšie, že na rozdiel od mravokárcov vo svojom okolí, nedokáže byť pokrytecká ako iní a svoj milostný pomer ani jeho následky netají.

Jediné predstavenie: 10. júna 2024 o 19. hodine! 

Text a foto: Divadlo NS
Viac na: www.novascena.sk