Oliver! Výpravné predstavenie rodinného muzikálu na motívy slávneho Dickensovho románu.


329   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Oliver muzikál

Oliver Twist je slávny román Charlesa Dickensa. Svoju muzikálovú podobu získal v roku 1960 vďaka hudbe a libretu textára a skladateľa Lionela Barta. Hneď po londýnskej premiére sa dočkal obrovského úspechu (2618 repríz) a zaradil sa k výnimočným svetovým muzikálovým dielam, ktoré boli inscenované na Broadway a dostali aj svoju filmovú podobu v roku 1968. Za hudbu získal autor dokonca prestížnu Tony Award.

Najmladšia herecká generácia sa hlási…

Príbeh chlapca zo sirotinca, ktorý túži po láske a prijatí. Zažije dobrodružnú cestu zo sirotinca, cez pohrebníctvo až po pouličný gang malých zlodejov, aby napokon našiel domov u svojho nepoznaného starého otca. Tento príbeh poznáme už zo školských čias. V divadelnej podobne dáva šancu “zahviezdiť” tej najmladšej generácii hercov i herečiek, ktorí dostávajú veľký priestor prejaviť svoj talent.


Divácka obľuba vďaka spevavým melódiám

Aj vďaka bohatým spevavým melódiám a geniálne vykresleným charakterom londýnskeho podsvetia, sa stále teší veľkej diváckej obľube. Na slovenské javisko sa tento klasický muzikál dostáva už druhýkrát. V roku 1997 ho v Štátnom divadle Košice inscenoval legendárny Jozef Bednárik a v postave malého Lišiaka vtedy zažiaril Peter Makranský, ktorý je dnes členom Divadla Nová scéna.

Neprehliadnite:

V BLUDISKU Danubiana

Xénia Hoffmeisterová je autorka výstavy V BLUDISKU / IN A MAZE v Galérii DANUBIANA v Bratislave


Silný príbeh detí i dospelých

Príbeh detských hrdinov, ktorým nebolo dopriate narodiť sa do šťastných a hostinných podmienok, v sebe nesie nielen mnoho dojemného, humorného, ale aj drsného. Pretože všetci túžime po láske a prijatí, nech sme sa narodili kdekoľvek. A ak aj v krutom svete vieme nájsť kúsok lásky a ľudskosti, je to to najkrajšie, čo sa nám môže stať a prečo sa oplatí žiť.

Oliver muzikál


Zaujímavosť predstavenia Oliver – detská vstupenka 

  • Na predstavenie Oliver platí zľava 50% na vstupenky pre deti do 15 rokov. Minimálne jedna vstupenka v objednávke musí byť v plnej cene. Pri kúpe vstupeniek pre deti si v košíku z ponuky zliav vyberiete DETSKÁ VSTUPENKA, následne sa cena vstupenky prepočíta na 50%.
  • DETSKÁ VSTUPENKA neplatí na organizované predstavenia.
  • Každé dieťa musí mať vstupenku, t. j. nie je možné vziať dieťa na svoje miesto na kolená bez vstupenky.

 

Oliver muzikál

Myslíme aj na najmenších divákov

  • V našich krajčírskych dielňach sme pre našich najmenších divákov zhotovili tzv. podsedáky, ktoré im umožnia dobrý výhľad na javisko a tým aj príjemnejší divadelný zážitok. Podsedáky si môžete zapožičať zadarmo u uvádzačiek v šatniach.

Muzikálový príbeh Olivera Twista získal a stále získava milióny diváckych sŕdc naprieč generáciami na celom svete.
V Divadle Nová scéna sa ho režijne ujal Stano Slovák, umelecký šéf činohry v Mestskom divadle Brno.

Oliver muzikál


Divadlo Nová scéna uvádza muzikál v licencii Music Theatre International (Europe) Ltd.

Premiéra: 8. a 9. marec 2024! 

Text: Divadlo NS
Foto: Robert Tappert
Viac na: www.novascena.sk