Kto nájde a získa Escobarovo zlato?! Prezradí Cari Mora spisovateľskej legendy Thomasa Harrisa.


5121   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kto nájde a získa Escobarove zlato?! Nový román o zle – Cari Mora, Thomas Harris
Reklamy
Predaj kníh online - kníhkupectvo BUX.sk

Pod vilou na morskom pobreží Miami Beach leží zlatý poklad drogového kartelu v hodnote dvadsaťpäť miliónov dolárov. Dlhé roky po ňom sliedia muži, ktorých vedie Hans-Peter Schneider, zvrhlý sadista. Živí sa zohavovaním mladých dievčat pre bohatých klientov... Začína sa šiesty román od autora Mlčania jahniat, na ktorý čakal celý svet. A dočkali sme sa… Autor Hannibala Lectera prichádza s novým románom o zle, nenásytnosti a temných obsesiách. Je tu Cari Mora.

Strhujúci dej.

Cari Mora utiekla pred násilím a brutalitou z rodnej Kolumbie a vo vile na pobreží pracuje ako gazdiná. V Miami žije iba s dočasným ochranným štatútom, ktorý jej imigračný úrad môže kedykoľvek odobrať. Krásna, vojnou poznačená Cari Mora predstavuje pre Schneidera lukratívnu korisť, no po tom, ako narazí na zlato, aj vážnu prekážku. Dievčina však dobre pozná zásady prežitia v nehostinných podmienkach. Jej vlastná minulosť ju predurčila na nerovný boj.

V zákutiach mužskej žiadostivosti a ženského pudu sebazáchovy striehnu monštrá. Za uplynulých sto rokov sa nenašiel autor, ktorý by ich priviedol k životu presvedčivejšie než Thomas Harris. Cari Mora – jeho šiesty román – je dlho očakávaný návrat americkej spisovateľskej legendy. Vychádza vo vydavateľstve Ikar. Majstrovsky napísaná, svižná a napínavá detektívka. Niekoľko paralelne sa odohrávajúcich príbehov a miestami drsné kúsky úchyláka-hlavného zlosyna. Napokon – a ako ináč – čo môžeme očakávať od autora Hannibala? Nebude to veru žiadna selanka…

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Kto je Thomas Harris?

Je autor piatich románov a jeho vari najznámejšou kreáciou je postava Hannibala Lectera. Všetky jeho knihy sa stali predlohou pre filmy. Snímka Mlčanie jahniat získala piatich Oscarov a bol to iba tretí film v histórii, ktorý dostal Cenu Akadémie vo všetkých hlavných kategóriách. Na začiatku kariéry Harris písal články o zločine v Spojených štátoch a Mexiku, pracoval aj ako reportér a editor tlačovej agentúry Associated Press v New Yorku.

Thomas Harris, Cari Mora

Prečítajte si úryvok z novinky Cari Mora:

Prvá kapitola – úryvok

Uprostred noci sa rozprávali dvaja muži. Boli od seba vzdialení tisícšesťstosedemdesiat kilometrov. Každý mal polovicu tváre osvetlenú displejom mobilného telefónu.
            „Som pri tom dome, ako si vravel. Hovor, čo ďalej, Jesús.“
            V praskajúcom slúchadle sa ozval tichý hlas. „Zatiaľ si zaplatil iba štvrtinu.“ Sss-sss. „Pošli zvyšné peniaze. Pošli mi ich.“ Sss-sss.
            „Jesús, keď nájdem, čo hľadám, aj bez tvojej pomoci, neuvidíš odo mňa už nikdy ani cent.“
            „Ani nevieš, akú máš pravdu. V živote si nepovedal nič pravdivejšie.“ Sss-sss. „To, čo hľadáš, je obložené pätnástimi kilami semtexu. Ak to nájdeš bez mojej pomoci, poletíš až na Mesiac.“
            „Dočiahnem ďaleko, Jesús.“
            „Z Mesiaca na Zem určite nie, Hans-Pedro.“
            „Volám sa Hans-Peter, a ty to dobre vieš.“
           

Neprehliadnite:
Čo si myslí moje dieťa? Praktické rady pre moderných rodičov
ako pochopiť a rozumieť svojim deťom.

Druhá kapitola – úryvok

            „To je ona. Gazdiná,“ povedal agent. „Dobre pozná dom, opraví hocičo. Čo potrebuješ, sa naučíš od nej, a potom ju vyhodím, skôr než by stihla vidieť niečo, čo by nemala. Ušetrí ti čas.“
            „Čas,“ zopakoval Hans-Peter. „Čas. Čo povolenie na pobyt, na ako dlho ho dostal?“
            „Nájomca domu tu nakrúca reklamy. Povolenie mu vyprší o dva týždne.“
            „Felix, chcem od teba kľúč od toho domu.“ Hans-Peter rozprával s nemeckým prízvukom. „Chcem ho ešte dnes.“
           

Milan Buno, knižný publicista


TagsKnihy