Čo si myslí moje dieťa? Praktické rady pre moderných rodičov ako pochopiť a rozumieť svojim deťom.


5670   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov, Co si mysli moje dieta
Reklamy
Literatúra pre deti do 10 rokov.

Rodičia, chcete lepšie pochopiť svoje deti a rozumieť im? Konečne?! Máme pre vás skvelý tip. Táto kniha vám určite pomôže. Užitočná príručka Čo si myslí moje dieťa ponúka moderný pohľad na to, ako sa vyznať vo svojom dieťati. Ako chápať jeho odpovede, výkriky, drobné zamyslenia.

V knihe je vyše stovka každodenných situácií, ktoré vás naučia dešifrovať správanie detí. Vďaka nim dokážete nazrieť do hláv detí, aby ste ich lepšie pochopili a tak ich následne viac podporovali, rozvíjali a samozrejme milovali.

Neprehliadnite:
Hviezdny život žil výnimočný spevák Karol Duchoň smutne krátko

Jednotlivé kapitoly sa venujú témam, ktoré sme riešili, či riešime všetci rodičia: záchvaty hnevu, netrpezlivosť a neposednosť, rivalita medzi súrodencami, problémy so spánkom, cestovanie s deťmi, bezpečnosť na internete ap.

Zistite, čo si vaše dieťa naozaj myslí, keď povie: „Aha, čo som urobila!“, „Nie som unavený“ alebo „Strápňuješ ma!“.
Nalaďte sa na najvnútornejšie myšlienky svojho dieťaťa a staňte sa rodičom, akým ste vždy túžili byť.

Praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov, Co si mysli moje dieta

Čo si myslí moje dieťa je naozaj praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov, čo potvrdzuje aj redaktorka z vydavateľstva Ikar Zuzana Uškertová: „Pomocou knihy dokážete interpretovať, čo prežíva vaše dieťa, keď hovorí napríklad o svojom imaginárnom kamarátovi, alebo o tom, že nechce druhého súrodenca. Pomocou knihy sa veľmi ľahko zorientujete, čo sa odohráva v detskej mysli, duši, v jeho srdci. Ale kniha poskytne aj informácie o vašom vlastnom emocionálnom vývoji a rozhodne vás povzbudí, keď dôjde k ďalšiemu problému.“

Prečítajte si krátky úryvok z novinky Čo si myslí moje dieťa:

Nielen deti bombardujú rodičov každý boží deň prúdom dotazov. Samotní rodičia majú neraz milióny nezodpovedaných otázok:
Mám sa podvoliť jeho fňukaniu?
Sú všetky obrazovky a displeje zlé?
Prečo neurobí, čo mu kážem?
Aj na tieto otázky nájdete v knihe odpovede. A nielen to.

Vďaka štruktúre knihy nájdete potrebné informácie rýchlo – pomôže vám vyriešiť situáciu, v ktorej sa práve nachádzate. Ak zvolíte najlepšiu možnú reakciu, rozšírite si vedomosti o svojom dieťati a jeho vývinovej fáze a takisto sa naučíte, ako sa v podobných situáciách správať. Vďaka tomu znovu nadobudnete sebavedomie.

Praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov, Co si mysli moje dieta

V niektorých prípadoch, akými sú napríklad záchvaty zlosti či súrodenecké škriepky, môže mať správanie vášho dieťaťa viaceré príčiny. Trochu sa od seba líšia a je potrebné riešiť ich odlišným spôsobom. Na tento účel nájdete v knihe grafické schémy. Pomôžu vám pochopiť rozdiely v príčinách daného správania a ponúknu vám množstvo návrhov na vhodnú reakciu.

Celá kniha je popretkávaná témami, ktoré rodičov trápia najčastejšie – napríklad stravovanie v reštaurácii, ťažkosti so spánkom či cestovanie autom. Opäť vás čaká prehľad overených tipov a trikov, ako aj konkrétne rady pre každú vekovú skupinu.

Lepší vzájomný vzťah

Dúfame, že ak vám pomôžeme lepšie porozumieť správaniu vášho dieťaťa, dokážete si lepšie poradiť aj s tými najmätúcejšími okamihmi rodičovstva. Výsledkom bude hlbšie puto medzi vami a vaším dieťaťom teraz i v nadchádzajúcich rokoch.

Milan Buno, knižný publicista


TagsKnihy