Novinka a luxusný kúsok nielen pre zberateľov kníh! Večný Palladio – výnimočný tvorca architektúry


3307   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Večný Palladio. Nový luxusný kúsok nielen pre zberateľov

Z tejto knihy je na Slovensku iba 100 výtlačkov. Je totiž exkluzívna nielen obsahom, ale aj prevedením. Je to už piata kniha v edícii Vznešená renesancia, ktorá približuje osobnosti tohto obdobia – Leonardo, Michelangelo, Caravaggio, Raffael a teraz Večný Palladio.

Večný Palladio. Nový luxusný kúsok nielen pre zberateľov

Excelentné dielo o geniálnom architektovi, ktorý je často považovaný za najvplyvnejšiu osobnosť v dejinách západnej architektúry. Andrea Palladio bol majster architekt, ktorý už takmer päť storočí fascinuje a inšpiruje milovníkov stavebného umenia po celom svete. Mesto Vicenza a Palladiove vily v Benátsku sú dnes zapísané v Zozname Svetového dedičstva UNESCO.
24 jeho stavieb, víl a palácov je zapísaných do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, čo je nevídané! Bol to obľúbený staviteľ aristokratov z Vicenzy a Benátok.
Doteraz podľa žiadneho architekta nepomenovali štýl – jedine po tomto umelcovi, nazýva sa palladianizmus. Stavby v jeho štýle nájdete po celom svete – v Nemecku, Francúzsku, Anglicku, Rusku, i v USA.

Neprehliadnite:
Hviezdny život žil výnimočný spevák Karol Duchoň smutne krátko. Posledný bohém je však s nami.

Aj tieto informácie nájdete v knihe Večný Palladio – najnovšie poznatky, zaujímavosti, pikošky. Nechýbajú veľkoformátové fotografie architektonických celkov, výrezov, detailov, ako aj architektových nákresov v pôvodnej veľkosti. Môžete tak doslova nazrieť do tvorivej kuchyne umelca-staviteľa, ktorý zavŕšil renesančný obrat k antike, dodal stavebnému umeniu nebývalú energiu a posunul architektonický vývoj až na prah baroka.

Pozrite si VIDEO z uvedenia knihy, na ktorom sa zúčastnila hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrad, či Juraj Žáry, odborník na Palladia z Vysokej školy výtvarných umení.

Luxusné prevedenie knihy

Nielen obsah knihy je jedinečný, ale aj samotné prevedenie. Väzba je šitá bavlnenou niťou, spevnená plátenným kapitálikom a šiestimi väzmi na koženom chrbte, razba zhotovená zlatou fóliou za tepla. Každý výtlačok je ručne viazaný v kníhviazačskej dielni Richard Mayer v Esslingene.
Na väzbe knihy je použitý pergamen, ručne opracovaný a vyhladený korkom podľa postupov používaných v 16. storočí.

Večný Palladio. Nový luxusný kúsok nielen pre zberateľov

Komplet VEČNÝ PALLADIO obsahuje:

  • exkluzívnu knihu v puzdre (400 strán, rozmer 30,8 × 40 cm)
  • plagát Vila Almerico Capra – la Rotonda, Vicenza (architektonický nákres)
  • plagát Lodžia kapiatanátu, Vicenza (architektonický nákres)
  • rukavice
  • dekrét o vlastníctve.

Vila Foscari

Knihu si možno kúpiť jedine na stránke www.LuxusnaKniznica.sk – vyšla v limitovanom náklade 100 kusov, no už pár hodín po spustení predaja bolo rezervovaných viac ako 70 výtlačkov.
Kniha vychádza vďaka vydavateľstvu Ikar, má 400 strán, veľký formát 20,8 x 40 cm a jej cena je 990 €, pričom prvých desať očíslovaných kníh má, pochopiteľne, vyššiu cenu.

Viac o knihe aj v podcaste Knižný kompas.

Milan Buno, knižný publicista


TagsKnihy