Hviezdny život žil výnimočný spevák Karol Duchoň smutne krátko. Posledný bohém je však stále s nami…


9598   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Výnimočný spevák Karol Duchoň a luxusná kniha o ňom Posledný bohém

Nespútaný, očarujúci spevák s nádhernou barytónovou farbou hlasu a unikátnym prejavom, aký sa nedá naučiť. S takým hlasom sa človek jednoducho narodí. To bol Karol Duchoň (1950 – 1985). Slovenský Tom Jones, ako ho často prezývali, rozvíril stojaté vody domácej populárnej hudby. Vynikal veľkým hlasovým rozsahom a dodnes ho považujú za výnimočný zjav na slovenskej i česko-slovenskej hudobnej scéne. Za talent, aký sa rodí raz za tisícročie. Piesne Karola Duchoňa poznajú viaceré generácie. Jeho hlas a prejav sú natoľko unikátne, že nie je možné, aby nezasiahol aj dnešných súčasníkov i dobu nových generácií.

Výnimočný spevák Karol Duchoň a luxusná kniha o ňom Posledný bohém

Pri príležitosti jeho nedožitých 70 rokov vyšla nádherná kniha Posledný bohém. Výnimočná ako sám Karol Duchoň. Komplet, v ktorom nájdete knihu, platňu, špeciálnu edíciu známok, rukavice. A to všetko v limitovanom počte len 400 kusov!

O Karolovi rozprávajú v knihe jeho blízki, priatelia z detstva, prvá manželka Elena a ich spoločná dcéra Dada, druhá manželka Alena, kolegovia z brandže – hudobníci, speváci a speváčky Eva Máziková, Meky Žbirka, Marcela Laiferová, Pavol Hammel, Dušan Grúň, Zoro Laurinc a mnoho ďalších.

„Karola Boh oslovil, aby ľuďom spieval a nosil piesne,
a on ho poslúchol a spravil to najlepšie, čo mohol.“
Zoro Laurinc

Výnimočný spevák Karol Duchoň a luxusná kniha o ňom Posledný bohém

Exkluzívna kniha Posledný bohém

Luxusná kniha POSLEDNÝ BOHÉM z vydavateľstva Ikar približuje jeho príbeh. Od detstva, cez dospievanie, jeho lásky – k autám i ženám. Sprevádzame ho na koncertných pódiách a sledujeme jeho pád.

Neprehliadnite:
Milovníci klasickej anglickej detektívky, prichádza Hercule Poirot a hlasy zo záhrobia…

Autormi tejto výnimočnej knihy sú štyria ľudia. Text zostavili dve skúsené novinárky Silvia Lispuchová a Alena Horváthová-Čisáriková. Príbeh dopĺňajú originálne, jedinečné a mimoriadne pôsobivé ilustrácie renomovaného výtvarníka Jozefa Danglára Gertliho. Nechýbajú ani fotografie z rodinného archívu Karola Duchoňa a výborných slovenských autorov. No a celkový dizajn dotvoril skúsený grafický dizajnér Juraj Šramko.

Výnimočný spevák Karol Duchoň a luxusná kniha o ňom Posledný bohém

Platňa a 14 lahôdok

Súčasťou kompletu je platňa, na ktorej nájdete 14 Duchoňových pesničiek. Sú melodické, neopakovateľné, nostalgické. Ako možno viete, skladali mu ich tí najznámejší hudobní skladatelia, či autori textov. Spomeňme mená: Ľuboš Zeman, Milan Lasica, Tomáš Janovic, Pavol Hammel, Boris Filan, Kamil Peteraj, Ali Brezovský…

KOMPLET OBSAHUJE:

  • exkluzívnu, ručne číslovanú knihu (313 x 310 mm, 216 strán) v kazete,
  • očíslovanú LP platňu s najväčšími hitmi Karola Duchoňa,
  • limitovaná edícia očíslovanej zberateľskej poštovej známky s portrétom Karola Duchoňa,
  • voucher so zľavou 50 % pre 2 osoby na hudobnú galashow „Posledný bohém – Karol Duchoň 70”, ktorá sa uskutoční 26. apríla 2020 v Bratislave (voucher platí do 31. marca, nepremeškajte to),
  • rukavice

Knihu Posledný bohém si možno objednať iba na
www.LuxusnaKniznica.sk

Milan Buno, knižný publicista


TagsKnihy