Milovníci klasickej anglickej detektívky, prichádza Hercule Poirot a hlasy zo záhrobia…


4883   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Čas prílivu_Hercule Poirot_Agatha Christie
Reklamy
Predaj kníh online - kníhkupectvo BUX.sk

Tento príbeh sa odohráva v povojnovom Anglicku v roku 1946. Vyberieme sa na vidiek neďaleko Londýna, kam prichádza slávny detektív Hercule Poirot, aby vyriešil záhadný prípad v rodine Cloadovcov…

Príbehy o Herculovi Poirotovi oslavujú rovných 100 rokov a pri tejto príležitosti vychádzajú poirotovky v novom šate. Či už staršie, vypredané vydania, alebo nové knihy, ktoré ešte neboli od Agathy Christie preložené do slovenčiny. A práve vyšla kniha Čas prílivu, ktorú si milovníci klasických anglických detektívok vychutnajú. Mnohí čitatelia totiž tvrdia, že je to jedna z jej najlepších detektívok.

Čas prílivu_Hercule Poirot_Agatha Christie

Čas prílivu vás nadchne

62-ročný Gordon Cloade sa vracal z Ameriky do Anglicka, keď sa po ceste cez Atlantik zoznámil a oženil s mladou vdovou Rosaleen. Práve sa chystal domov predstaviť novú manželku, keď Gordona zabili pri nemeckom leteckom nálete na Londýn. Celý jeho majetok tak spadol milej Rosaleen do lona. Tá príde do rodinného sídla aj s bratom, no atmosféra nie je práve priateľská.

Neprehliadnite:
Antiturista od stand-up komika vás rozhodne pobaví!

Komplikácie nastanú, keď krátko nato navštívi Hercula Poirota švagriná nebohého muža a tvrdí, že ju varovali „duchovia“. Povedali jej, že prvý manžel údajnej vdovy stále žije. Keď Poirota požiada, aby našiel nezvestnú osobu iba podľa indícií zo záhrobia, slávneho detektíva sa zmocnia pochybnosti. Ešte viac ho však máta pravý dôvod, prečo ho Kathleen Cloadová vlastne vyhľadala…

Čas prílivu je vynikajúca detektívka, nie natoľko prekombinovaná ako iné knihy Agathy Christie, napriek tomu je to stále napínavé čítanie. Vychutnáte si ho, zrelaxujete pri ňom.
Christie výborne vykreslila atmosféru povojnovej Británie v strednej vrstve. Opäť namiešala správne suroviny – rodinné sídlo, viacero členov rodiny, chlad sivého Anglicka a dokonalá vražda. Hercule Poirot je v perfektnej forme, k tomu zopár prekvapení a premyslená pointa.

Čas prílivu_Hercule Poirot_Agatha Christie

Pikoška, ktorá prekvapí

Možno ste to nevedeli, ale Američania si vyžiadali prepracovanie tejto knihy:
Prečo? Americkým časopisom v tej dobe sa totiž nepáčil Hercule Poirot v tejto knihe. Časopisy pritom bežne kupovali práva k vydávaniu príbehov Agathy Christie a toto publikovanie jej prinášalo značné príjmy. Preto súhlasila, prepracovala knihu a vyhodila z nej geniálneho belgického detektíva. Vlastne pre Američanov celý príbeh prepísala, aby sa im páčil a hodil…

230-stranová kniha Čas prílivu vyšla vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ s veľmi peknou obálkou a plackou 100 rokov príbehov Agathy Christie.
Poirotovky miluje aj moderátorka a glosátorka Eňa Vacvalová:

Milan Buno, knižný publicista


TagsKnihy