Mysteriózna historická detektívka Hrobár a dievčina z obdobia, keď sa rodila moderná kriminalistika


733   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hrobár a dievčina


Hrobár a dievčina je ďalší napínavý príbeh s inšpektorom Leopoldom von Herzfeldtom z čias, keď sa rodila moderná kriminalistika. Postihla Viedeň smrteľná kliatba?

Viedeň 1894…

Hrobára Augustina Rothmayera požiada inšpektor Leopold von Herzfeldt o nezvyčajnú láskavosť. Čudák z hlavného viedenského cintorína, ktorý sa vyzná vo všetkých podobách smrti, mu má porozprávať o konzervovaní zosnulých. Leopold totiž dostal nový prípad. Vo Viedenskom umeleckohistorickom múzeu sa našiel sarkofág s mŕtvolou, no nejde o múmiu starú tisíce rokov.

Podarí sa vyriešiť záhadu?

Mŕtvym je známy profesor egyptológie, ktorého telo niekto zabalzamoval podľa starovekého rituálu len nedávno. Okamžite sa objavia špekulácie, že sa stal obeťou starobylej kliatby. Rothmayer ani von Herzfeldt však neveria v nijaké nadprirodzené vysvetlenie. Sú presvedčení, že šlo o vraždu.

Hrobár, kriminalistika


„Je to vražedný mysteriózny príbeh z konca 19. storočia a dočítate sa v ňom veľa o cintorínoch, vraždách, telách na cintoríne, o hrobárovi a inšpektorovi, ktorí si navzájom pomáhajú vyriešiť záhadu?“
prezrádza v tomto videu slovenským čitateľom Oliver Pötzsch.

Viedenský valčík a staroveká kliatba…

V príbehu Hrobár a dievčina sa dostaneme opäť do Viedne v roku 1893. Chvíľami počujete konské vozy, valčík, cítite cigaretový dym v kaviarňach…
A do toho kuriózny prípad v múzeu, mŕtvola slávneho profesora a staroveká kliatba. Výborne poprepájané linky, skvele vykreslené historické pozadie, Pötzsch je v tomto majster – opäť vytvoril mix faktov a fikcie, zasadil to celé do historickej reality a vy máte chuť veriť mu.

Neprehliadnite:

vyhorenie
Vyhorenie je choroba z povolania. Čelia jej najmä ženy a mladí ľudia do 35 rokov.
Ako sa dá problém riešiť?

 

A pozor, vážení čitatelia!

Oliver Pötzsch je perfektný rozprávač, ktorý sa dokonca zúčastní novembrového knižného veľtrhu Bibliotéka v Bratislave. Môžete sa s ním aj osobne stretnúť a porozprávať porozprávať a dať si napríklad podpísať knihy. Autor má výbornú fantáziu a predstavivosť, jeho opisy sú vierohodné, prieskum precízny. Majster pera Oliver Pötzsch si vás určite získa.

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 

 


TagsKnihy