Všetky farby sveta v uličkách Starého Mesta. Kreslíme si bratislavské leto ako naozajstní umelci.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kreslenie v uličkách Starého mesta 2020

Staromestské kultúrne leto 2020 sa, rovnako ako mnohé iné letné kultúrne akcie, pomaly rozbieha. Niektoré obľúbené programy sa toto leto neuskutočnia. Iné, ktoré nemajú povahu hromadnej účasti, sa začínajú hlásiť k životu. Medzi také podujatie patrí obľúbené kreslenie laikov v uličkách starej Bratislavy.

Kreslenie v uličkách Starého mesta 2020

Piaty ročník obľúbeného podujatia kreslenie v uličkách historického centra Bratislavy sa bude konať 6., 13., 20., 27. júla vždy od 17. do 20. hodiny. Odborne ho povedie akademický maliar Dušan Sekela. Každý účastník dostane od organizátora podujatia potrebné vybavenie – ceruzky, gumu, papier, ľahký plenérový stojan a skladaciu stoličku. Poplatok za účastníka na jednom stretnutí je 5 EUR. Svoju účasť je potrebné registrovať na tel. č.: 0911 238 714, alebo online na www.staremesto.sk/kurzy.

Neprehliadnite:
Zlatí bohovia prichádzajú! Najväčší Poklad Inkov – unikátna svetová výstava

Staromestský ateliér, organizátor podujatia, sídli v Zichyho paláci, Ventúrska 8, Bratislava.

Kreslenie v uličkách Starého mesta 2020

Mladší záujemcovia o kreslenie –  vo veku 12 – 16 rokov –  sa zase môžu prihlásiť na denný letný kurz, ktorý organizuje Slovenská národná galéria v dňoch 27. – 31. júla. Počas jedného týždňa sa účastníci kurzu stretnú s piatimi výtvarníkmi, ktorí budú viesť workshopy zaujímavých výtvarných techník. Kurz bude prebiehať vždy od 10. do 15 hodiny a poplatok je 100 EUR.  Cena zahŕňa obedy, honoráre výtvarníkov a materiál potrebný na tvorbu. Účasť dieťaťa treba prihlásiť e-mailom na barbora.tribulova@sng.sk.