Rozčítané Slovensko: záhadná smrť tínedžera. Jedno telo, šesť príbehov. Ktorý je pravdivý?


2462   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Rozčítané Slovensko: záhadná smrť tínedžera. Jedno telo, šesť príbehov. Ktorý je pravdivý? Kniha

Záhada nevšednej detektívky Šesť príbehov od anglického autora Matta Wesolowského. Mrazivý, nepredvídateľný príbeh so strhujúcim zvratom v závere vychádza vo vydavateľstve Lindeni v preklade Tamary Chovanovej.

Vyšetrovateľom záhadnej smrti tínedžera spred dvadsiatich rokov sa stáva novinár Scott King, ktorý pripravuje podcast a rozpráva sa so šiestimi účastníkmi osudného výletu na Scarclawskú pahorkatinu. Predstavuje poslucháčom šesť rozličných uhlov pohľadu na dávnu tragickú udalosť.

Neprehliadnite:
Rozčítané Slovensko: provokatívny príbeh Popolušky naopak – očami nevlastnej sestry, túžiacej po šťastí

Kniha ako prepis šiestich rozhovorov

„Šesť príbehov som napísal len ako malý experiment, ktorý sa opiera o formát zvukového podcastu – len aby som zistil, či to bude fungovať. Urobil som to len pre svoju zábavu. Nikdy by mi nenapadlo, že sa toho niekto chytí,“ hovorí Matt Wesolowski (na obr.), ktorý získal v minulosti viacero ocenení za svoje hororové práce. Nečudo, že aj Šesť príbehov má strašidelnú atmosféru. Kniha ihneď zabodovala medzi britskými čitateľmi aj žánrovými kritikmi, autor rýchlo podpísal kontrakt aj na prípravu seriálu. Rovnako úspešné sú aj ďalšie príbehy série, písanej ako prepis podcastu. „Mal to byť len jednorazový pokus. Napríklad novinár Scott King ani nemal byť hlavnou postavou, no len akýmsi sprievodcom. Preto je aj pre mňa zábavné sledovať, ako sa postupne vyvíja. Naozaj si písanie týchto príbehov užívam,“ dodáva Matt.

Matt Weselowski Šesť príbehov

Wesolowského kolega Alex North, autor aj u nás obľúbených bestsellerov Šepkár a Temný priateľ, knihu úplne vychválil: „Nádherne napísané. Inteligentné čítanie plné súcitu a pritom pekelne strašidelné. Matt je jeden z najvzrušujúcejších a najoriginálnejších hlasov súčasnej krimi.“
Pochvaly pridali aj v Sunday Mirror: „Trúfalé, dômyselné a desivo mrazivé.“
A rovnaké nadšenie pridáva aj časopis Heat: „Táto kniha má jedinečnú štruktúru, dômyselne vystavaný dej a tak vyhrotené napätie, že ju nedokážeš odložiť. Šesť príbehov je stelesnením knihy, ktorú si musíš prečítať!“

Mrazivé čítanie (nielen) na horúce letné dni si môžete objednať už teraz na:
www.albatrosmedia.sk


TagsKnihy