Hľadáte originálny darček na Deň matiek? Týmto svoju maminku určite prekvapíte


2917   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Deň matiek, originálny darček, prekvapenie, úcta, láska

Nezabudli ste? V mesiaci máj je vyhradený jeden deň, v ktorom oslavujú svoj sviatok všetky mamy a staré mamy. Deň matiek sa blíži a vy rozmýšľate, čím prejaviť vďaku a lásku svojej mame? Ak hľadáte niečo, čo výnimočnú a tak dôležitú ženu vášho života naozaj prekvapí a poteší, inšpirujte sa našimi tipmi a nápadmi.

Namiesto kytice kvety, ktoré dlho vydržia

Kytice sú krásnym darom, no faktom je, že dlho nevydržia. Ak chcete, aby mala vaša mama radosť z kvetov čo najdlhšie, vyberte v záhradníctve kvetinu, ktorú ešte nemá vo svojej záhradke a tou ju obdarujte. O nádhernú farebnú rastlinku v kvetináči sa vaša mama bude môcť starať, bude jej robiť radosť a teda sa z nej bude tešiť dlhšie ako v prípade kytice. Ak však vaša mama nepatrí medzi nadšených pestovateľov či záhradkárov, krásna pestrofarebná kytica bude darčekom, ktorý určite nesklame.

Stavte na istotu – jej obľúbený parfum

Ženy v každom veku chcú byť okúzľujúce a šarmantné. Dobrý parfum je niečo, čo ženu charakterizuje a vystihuje. Má aj vaša mama svoju obľúbenú vôňu? Potešte ju na Deň matiek tým, že ju obdarujete jej najobľúbenejšou voňavkou.

Deň, matiek, darček, láska, úcta, prekvapene

Poobzerajte sa po hand made výrobkoch

Vymyslieť netradičný darček pre mamu môže byť niekedy náročné. Má všetko, čo potrebuje, no predsa by ste ju chceli niečím špeciálnym prekvapiť? Riešenie môžu byť ručne vyrábané darčeky. A to či už vašimi rukami, alebo využitím šikovných a zručných rúk iných ľudí. Ak vaša mama obľubuje doplnky, vyrobte jej napríklad originálny náhrdelník. Budete mať istotu, že bude jedinečný a výnimočný – presne ako žena, ktorej ho venujete. Ak sa bojíte, že spod vašich rúk by vyšiel skôr nepodarok, môžete si vybrať z ponuky množstva hand made výrobkov, ktoré ponúkajú šikovní ľudia na internete a svojich stránkach.

Neprehliadnite:
Ženy po štyridsiatke a kolotoč ich hormónov, ktorý sa točí prirýchlo

A čo takto doplnky do kuchyne?

Kto povedal, že na Deň matiek neposlúžia ako darček doplnky do kuchyne? Sú užitočné, praktické a ak je kuchyňa obľúbeným miestom vašej mamy, budú ideálnym darčekom. Porozmýšľajte, čo by vašej mame uľahčilo fungovanie v kuchyni, aký pomocník by ju aspoň trochu odbremenil a pomohol jej pri vyváraní a pečení.

Upečte jej obľúbený zákusok

Oslaďte mame jej veľký sviatok. Napríklad chutným dezertom, ktorý pripravíte vlastnými rukami. Spomína často vaša mama svoj najobľúbenejší koláč či zákusok? Na Deň matiek si treba vyhrnúť rukávy a pustiť sa do jeho prípravy. Predstavte si to prekvapenie a príjemné chvíle, keď si budete spoločne pochutnávať na lahodnom, obľúbenom zákusku svojej mamy. Chutnejší bude o to viac, že ste ho pripravili vy sám/sama.

Deň matiek, darček, láska, úcta, prekvapenie, radosť

Nezabudnite, že Deň matiek nie je len o odovzdaní toho najúžasnejšieho darčeka. Určite vašu mamu alebo starú mamu, babku, babičku na Deň matiek poteší, ak jej venujete niečo, po čom už dlho túži, prípadne ak ste vymysleli originálny darček, ktorý ju prekvapí. Okrem tohto darčeka ju však určite obdarte aj tým najcennejším. Tým, čoho hodnota je na nezaplatenie: že budete s ňou, budete sa jej venovať, rozprávať sa, spomínať, vymyslíte si veselý program a prežijete spoločne krásny deň.

Zdroj foto: freepik.com