Napísali ste už Ježiškovi? Na vianočnú poštu je najvyšší čas!


7242   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Vianočná pošta Ježiškovi

Doprajte svojim deťom neopakovateľnú atmosféru vianočných zázrakov a umožnite im, aby prostredníctvom Vianočnej pošty napísali Ježiškovi list. Pýtate sa, kam mu napísať? Predsa na jeho adresu: 999 99 JEŽIŠKO do Rajeckej Lesnej, kde sa nachádza aj najväčší pohyblivý drevený betlehem v Európe.

Pošta pre Ježiška

Slovenská pošta, a. s., organizuje projekt Vianočná pošta od roku 1999. Je určený predovšetkým deťom. Umožňuje napísať alebo nakresliť Ježiškovi list s vianočnými želaniami. Na adresu 999 99 Ježiško každoročne pošlú deti zo Slovenska, ale aj zo zahraničia, tisíce listových želaní, na ktoré im Ježiško odpovie, ak nájde spiatočnú adresu. Vlani mu prišlo 91 881 listov od detí z 51 štátov.

Vianočná pošta Ježiškovi

Domovom Vianočnej pošty je pošta v Rajeckej Lesnej, ktorú v adventnom čase mnohí navštevujú aj osobne. Od roku 2003 je tu nainštalovaná vianočná poštová schránka. Do nej počas celého roka prichádzajú listy pre Ježiška a on na ne odpovedá vždy pred Vianocami. Vianočnú korešpondenciu môžu deti Ježiškovi posielať z každej pošty, alebo ich s nalepenou známkou vhodiť do hociktorej poštovej schránky.

Vianočná pošta pri Slovenskom betleheme

V obci Rajecká Lesná, v ktorej sídli Ježiškova pošta, je v Dome Božieho narodenia vedľa farského kostola Narodenia Panny Márie ukrytá svetová rarita – najväčší drevený pohyblivý betlehem na svete. Je dielom mimoriadne nadaného rezbára Jozefa Pekaru (1920 – 2005). Dielo je odkazom veriaceho človeka, obdivovateľa krás Slovenska, zručného rezbára a konštruktéra.

Neprehliadnite? Poznáte projekt MAĽOVANÝ ROVNÍK?

Obsahuje 300 postáv, polovica z nich je v pohybe. Celý betlehem je 8,5 m dlhý, 2,5 m široký a 3 m vysoký. Tieto rozmery zaraďujú náš betlehem medzi najväčšie vyrezávané betlehemy v Európe a zároveň najväčšiu drevorezbu (svojho druhu) na svete.

Rajecká Lesná Slovensky betlehem

Veľkosť skompletizovaného diela si napokon vyžiadala osobitnú stavbu – Dom Božieho narodenia, kde je Slovenský betlehem inštalovaný a kde si ho môžu návštevníci pozrieť. Stál sa magnetom pre tisícky návštevníkov zo Slovenska i z celého sveta.

Súťaž o najkrajší list 2019

Rekordných vyše 700 detí zo 130 základných škôl sa zapojilo do 48. ročníka medzinárodnej súťaže o Najkrajší list 2019 s témou „Napíš list o svojom hrdinovi“. Do súťaže o najkrajší list, ktorú vyhlásila vo februári 2019 Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR, sa mohli zapojiť deti a mládež do 15 rokov. Víťazkou národného kola súťaže sa stala dvanásťročná Miška z Krupiny.

Vianočná pošta Ježiškovi, najkrajsi list

Napísala príbeh o Poštárovi Jožkovi, ktorý pomohol chlapcovi Jakubovi nájsť otca, ktorý ho opustil, keď bol malý. Jakub sa rozhodol napísať otcovi list a poslať ho poštou, hoci nemal presnú adresu. Stretol poštára Jožka a ten spolu s kolegyňou Jankou našli adresu otca a list doručil. Vďaka poštárovi Jožkovi sa Jakubovi splnil sen – znovu sa stretol so svojím otcom a spoločne oslávili Jakubove narodeniny. Miškin list poputuje do Švajčiarska a zabojuje o prvé miesto v celosvetovej súťaži Svetovej poštovej únie.

Vianočná známka s detskou kresbou

Vianočná pošta Ježiškovi, vianocna znamka

Vianočná pošta Ježiškovi, vianocna znamka

Deti neraz posielajú Ježiškovi kresby. Každý obrázok, ktorý príde na adresu Ježiško 999 99 na samostatnom papieri, bol zaradený do súťaže a jedna z kresbičiek sa stala námetom tohtoročnej vianočnej známky. Námetom tohtoročnej detskej vianočnej známky sa stala kresba Vianočný stromček od Maroša Chovanca z Dolných Kočkoviec. Z kresieb, ktoré dostane Ježiško tento rok, sa vyberie námet budúcoročnej detskej vianočnej známky.

www.vianocnaposta.sk