Video o Prešovskom kraji ocenené na medzinárodnom festivale


2774   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
ocenené video

PREŠOV (23. 11. 2018) – Videospot o Prešovskom kraji z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska získal prestížne ocenenie na poľskom filmovom festivale FilmAT.  Spot  s názvom “Nechajte sa zviesť” bol ocenený v konkurencii krajín z celého sveta cenou Special Award.

FilmAT Festival je poľským členom Medzinárodného výboru filmových festivalov cestovného ruchu (CIFFT) so sídlom vo Viedni. V roku 2018 prebehol jeho 13. ročník.

Cieľom festivalu je prezentovať najnovšie trendy v dokumentárnej a televíznej tvorbe ako aj celé spektrum audiovizuálnych diel s cestovateľskou tematikou. Ocenené diela na filmovom festivale kladú dôraz na umeleckú úroveň diela a jeho vplyv na cieľovú skupinu. Festival podporuje rozvoj národných a zahraničných produkcií a organizuje samostatnú poľskú a medzinárodnú filmovú súťaž.

Práve v medzinárodnej súťaži získal spot o Prešovskom kraji s názvom Nechajte sa zviesť (Be charmed by Prešov Region) ocenenie Special  Award. 

Veľmi nás teší, že sme získali uznanie za náš propagačný spot v konkurencii z celého sveta. Spot zachytáva turistické atraktivity Prešovského kraja v rozličných ročných obdobiach. Video sa využíva na propagáciu kraja doma i v zahraničí a veľký úspech má aj na sociálnych sieťach,“ informoval Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Spot vznikal viac ako rok a pol. Autorsky sa zadaní zhostil Jakub „Kuba Augi“ Augustinský, ktorý vytvoril pôsobivé dielo. Ústredným motívom je let dravca, ktorý diváka prevedie krajom z rôznych perspektív.

Natáčanie bolo veľmi zaujímavé, navštívili sme množstvo lokalít a každá jedna mala svoje čaro. Práve rozmanitosť štylizácie záberov a zachytenie toho pravého momentu boli pre nás najväčšou výzvou. Z pohľadu režiséra to bolo neskutočné obdobie plné práce s kreatívnym prístupom priamo v teréne a následne v postprodukcii. Dali sme do to srdce a som rád, že video má úspech,“ uviedol k tvorbe spotu Jakub Augustinský.

Video je dynamické, strieda rôzne pohľady a témy, ktoré spoločne ústia do záverečného sloganu „Nechajte sa zviesť“. V anglickej verzii bol využitý voľnejší preklad „…Be charmed by Prešov Region“. Spot má dĺžku 3.30 min. Je to prierez zaujímavostí kraja. Ak by sme chceli zachytiť všetko, čo kraj ponúka, materiály by sme mali na niekoľkohodinový dokument. Preto bolo náročné vybrať a zostaviť zábery tak, aby sa vošli do 3,5 minútového spotu,“ doplnil Janoško. Video bolo verejnosti predstavené v závere októbra 2017.

Jakub Augustinský ako autor vniesol do videa mnoho inovatívnych prvkov, vďaka čomu je spot dynamický a výnimočný – rovnako ako Prešovský kraj.