Zdravé oblečenie pre deti


5655   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zdravé oblečenie pre deti

Na naše deti denne útočí veľké množstvo nepriaznivých vplyvov, na ktoré detský organizmus, neschopný sa účinne voči ním brániť, neraz reaguje vznikom ekzémov alebo alergie. Medzi takéto ataky treba počítať aj oblečenie zo syntetických materiálov, ktoré jemnú pokožku dráždia.

Kaufland urobil dôležitý krok k náprave: Nedávno na detskej módnej prehliadke s deťmi svojich zamestnancov uviedol na slovenský trh dve nové privátne značky Kuniboo a Hip&Hopps, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie kritéria pre detské oblečenie a sú vyrobené z biobavlny.

Zdravé oblečenie pre deti

Vďaka funkčnému a modernému dizajnu, špičkovej kvalite, ako aj výhodnej cene, sú výrobky dostupné v Kauflande naozaj pre každé dieťa.

Sme radi, že vieme rodičom ponúknuť pre ich ratolesti hravé, moderné a kvalitné oblečenie, ktoré je navyše šetrné nielen k ich pokožke, ale aj k prírode,“ uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland a dodala: „Výroba oblečenia je po celý čas pod drobnohľadom nielen manažérov kvality, ale aj nezávislých kontrolných inštitúcií. Zároveň Kaufland ako zodpovedná firma venuje veľkú pozornosť aj baleniu  svojich nových produktov a v rámci svojej dlhodobejšej stratégie upúšťa od používania plastov pri balení.

Krstnou mamou oboch značiek sa stala Barbara Jagušák. „Ako mama sa zaujímam nielen o dizajn detského oblečenia, ale najmä o jeho materiál a pôvod. Veľmi ma potešilo, že sme na prehliadke ukázali, že oblečenie vyrobené z bio-bavlny spĺňa náročné požiadavky. Je nielen veľmi kvalitné, ale zároveň má pekný dizajn.“  Maskotom značky Kuniboo je malý medvedík čistotný, ktorý okrem toho že dodáva celej kolekcii hravosť, získal menovca v bratislavskej ZOO a tiež finančnú podporu pre chov medvedíkov čistotných od Kauflandu.

BIOBAVLNA
Pri pestovaní, ručnom zbere a v procese výroby neprišla do styku s chémiou. Nedráždi jemnú detskú pokožku, je trváca a dobre sa udržuje v čistote.