Botanik je napínavý krimipríbeh o vrahovi, ktorý si vyberá obete medzi… medzi celebritami.


159   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Botanik

Botanik je mrazivý príbeh, ktorého autor Mike Craven je majster famózne vystavanej zápletky. Ako kulisy svojich detektívnych príbehov si vybral malebnú časť Veľkej Británie – Cumbriu. A ako vyšetrovateľov si zvolil sympatickú dvojicu, detektíva Washingtona Poa a špecialistku na IT technológie, analytičku Tilly Bradshaw.

Botanik je piata Cravenova kniha v tejto sérii, ktorú možno čítať aj osobitne.
V Spojenom kráľovstve vyhral Botanik veľa cien a dúfam, že aj vy ním budete absolútne nadšení. Je to mysteriózny príbeh, odohráva sa medzi štyrmi stenami, je tam veľa Poa, veľa Tilly a tentoraz aj veľa Estelle Doylovej. Myslím si, že vás absolútne nadchne,“ odkazuje autor slovenským čitateľom v nasledujúcom videu.

Napínavý dej sa začína…

Patologička Estelle Doylová nikdy nechodila po slnečnej strane ulice, nezašla však tentoraz priďaleko? Vražda jej otca, ktorý zomrel na následky strelných poranení, vyzerá na prvý pohľad ako jednoznačný prípad. Estelle má na rukách povýstrelové splodiny a v čerstvo napadanom snehu sú iba jej stopy. Od svojho zatknutia povedala len tri slová: „Informujte Washingtona Poa.“

V rovnakom čase na inom mieste…

V rovnakom čase travič, ktorého tlač nazvala Botanik, posiela všeobecne známym osobám, ktoré celý národ nenávidí, varovania v podobe básničiek a vylisovaných kvetov. Polícia okamžite prijíma bezpečnostné opatrenia, no zdá sa, že vrah dokáže prechádzať cez steny a beztrestne zabíjať. Pre Washingtona Poa, ktorý neznáša záhady zamknutých izieb, to bude najdlhší týždeň v živote.

Neprehliadnite:

Arborétum Mlyňany

Arborétum v Mlyňanoch je plné farieb a vôní.
Pozemský raj tu má stotisíc podôb krehkej krásy.
 

Už piata kniha autorova…

Botanik je v sérii s touto dvojicou už piata kniha a je to jedna z najlepších sérií, aké aktuálne na Slovensku vychádzajú. Je majstrovsky napísaná, napínavá. Craven stále prichádza s niečím novým, dáva si záležať na pozadí a faktoch. Perfektne funguje chémia medzi Pooom a Tilly.

Botanik


“Čakám, že sa Tilly čochvíľa objaví.“
Poe: „Skús otvoriť vrecko čipsov. Stačí zašuchotať a Tilly tu bude ako na koni.“
„Ha-ha-ha,“ ozvalo sa za ním. „Len dávam pozor na tvoje srdce.“

Z anglického originálu The Botanist preložila Zdenka Buntová.

Svetovosť platí nielen o tomto knižnom tipe Botanik, ale aj o mnohých iných, ktoré pre vás starostlivo a pravidelne vyberá knižný publicista Milan Buno.

Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 

 


TagsKnihy