Dalibor Karvay a Roman Patkoló – dvaja virtuózi po boku Slovenského komorného orchestra


227   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dalibor Karvay, Reduta, Slovenská filharmónia

Dalibor Karvay, Roman Patkoló a Slovenský komorný orchester s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom uvedú v Stĺpovej sieni SF koncert s názvom Hommage à Viliam Farkaš a Joseph Kun. Nevšedný umelecký zážitok sa črtá  v utorok 16. apríla o 19. hodine. A to nie je všetko v Slovenskej filharmónii v apríli.

Viliam Farkaš – skvelý kolega, jeden z najgeniálnejších slovenských muzikantov a Jozef Kun – najsvetovejší Slovák vo svete huslí a viol. Dve významné hudobné osobnosti. Ich umenie zaznie v podaní Slovenského komorného orchestra, s ktorým sa predstavia dvaja súčasní virtuózi Dalibor Karvay, koncertný majster Wiener Symphoniker a Roman Patkoló, zástupca sólového kontrabasistu Opernhaus Zürich. Program je zostavený z diel Georga Friedricha Händla, Petra Breinera, Fritza Kreislera, Astora Piazzollu a ďalších.

Dalibor Karvay a Slovenský komorný orchester


Filmová hudba

V aprílovej ponuke nebudú chýbať mimoriadne populárne koncerty Filmovej hudby, ktoré sú na programe 18., 19. a 20. apríla o 19.00. Pridaná je aj verejná generálka vo štvrtok 18. apríla o 10. hodine (vstupenky sú v predaji) v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Už tradične tento populárny program zaznie v naštudovaní slovenského dirigenta Rastislava Štúra, autora myšlienky tohto programu. 

Dalibor Karvay a filmová hudba

Debut Jiřího Habarta v Slovenskej filharmónii

Slovenská filharmónia sa predstaví vo štvrtok 25. apríla o 19. hodine pod taktovkou  Jiřího Habarta, ktorý patrí k najmladšej generácii českých dirigentov. Rodák z Frýdku-Místku sa v Slovenskej filharmónii predstaví debutovo. Finalista dirigentskej súťaže Donatella Flick Conducting Competition v Londýne a držiteľ 5. miesta na Medzinárodnej hudobnej súťaži Zoltána Kodálya, kde získal niekoľko špeciálnych ocenení a dirigent Národného divadla moravskosliezskeho v Ostrave sa s našim orchestrom predstaví aj v Žiline na festivale Allegretto. Sólistkou v Hummelovom koncerte bude mladá umelkyňa Sophie Dervaux, prvá fagotistka Viedenských filharmonikov. Program doplní Rachmaninovova 2. symfónia.

Neprehliadnite:

Bardejovské Kúpele

Vychýrené Bardejovské Kúpele
a ich čarovné okolie lákajú na jarné procedúry pre telo i ducha. 


Komorné diela Petra Breinera s NW3 TRIOM

Na koncerte cyklu Komorná hudba v utorok 30. apríla o 19. hodine privítame v Malej sále SF komorné zoskupenie NW3 TRIO, v ktorom sa po boku Petra Breinera (na obr.) predstavia Richard Harwood, prvý violončelista Royal Philharmonic Orchestra a kórejsko-škótska huslistka Esther Kim, tiež členka kráľovského orchestra. V Dvořákových Dumkách sa ku klavírnemu triu pripojí mladá slovenská hobojistka Kristína Pláňavská. Program predstaví viaceré diela Petra Breinera pre toto komorné zoskupenie.

Dalibor Karvay a Peter Breiner

Vstupenky si kúpite v Pokladnici SF vo všetky pracovné dni a hodinu pred koncertom alebo online na filharmonia.sk.

Tešíme sa na spoločné stretnutia na ďalších aprílových koncertoch v bratislavskej Redute.

Text: SF
Foto: A. Trizuljak a archív SF
Medzititulky: redakcia

Viac informácií o programe Slovenskej filharmónie na: www.filharmonia.sk