Detské ihriská – vynaliezavosť a radosť pre deti aj dospelých. Ako sa dá v areáli vyšantiť dosýtosti?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Detské ihriská

Detské ihriská patria k stáliciam a obľúbeným miestam voľnočasových aktivít a športových výkonov malých i veľkých. Obyčajne v sprievode rodičov, príp. starých rodičov práve tu dokazujú naše ratolesti vynaliezavosť a neposednosť. Detské ihriská ponúkajú svojim návštevníkom možnosti dokonca celoročne.

Viaceré detské ihriská sa nachádzajú vo významných centrách relaxu i na dvoroch súkromných záhrad a rezortov, ako napríklad aquaparky, letné kúpaliská, či strediská zimných športov. Jarné a letné obdobie je však nepochybne svojou ponukou k návštevníkom detských ihrísk ďaleko najústretovejšie. 

Detské ihriská a ich význam pre rozvoj fyzickej zdatnosti 

Oplatí sa do takéhoto areálu detských radovánok určite zavítať. A to často nielen najmä kvôli okolitej prírode, ale aj vďaka zaujímavým aktivitám, ktoré sa stali vyhľadávanými námetmi na podporu zdravého životného štýlu všetkých vekových kategórií. Moderne koncipovaný obsah detských outdoorových inrísk podporuje fyzické i duševné zdravie detí. Dobré rozhodnutie rodičov ocenia najmä deti, ktoré sa dosýtosti vyšantia napríklad v detskom lanovom parku. Počas návštevy lanového parku sa môžu zahrať a ponaháňať pomedzi prekážky. V takomto lanovom centre sú často nainštalované aj ďalšie rôzne outdoorové prekážky. Obyčajne sú určené najmä pre deti do 12 rokov. Na detskom tematickom okruhu je nainštalovaných niekoľko prekážok, ktoré sú prevažne 30 cm nad zemou, ďalej lanová pyramída, lanový tunel a tiež hojdačky.

Snowparadise, Detský Lanový Park


Tematicky zamerané zostavy – každá je originál 

Kompletné herné zostavy sú realizované najčastejšie z agátového dreva a sú vyrobené na mieru. Každý kúsok ihriska je unikátny a žiadne dve detské ihriská nie sú rovnaké. Ich inštalácia totiž zohľadňuje miestne špecifiká a takýmto ihriskám to dodáva unikátnosť a originalitu. Drevo je prírodný materiál a jednou z jeho vlastností je hygroskopia. Znamená to, že reaguje na zmeny teploty a vlhkosti. Prirodzeným výsledkom týchto zmien sú praskliny, ktoré zvyčajne neznižujú kvalitu drevených častí a sú prirodzenou súčasťou všetkých drevených výrobkov z agátového dreva. Podľa platných noriem pre verejné detské ihriská je potrebné tmelom vyplniť iba trhliny väčšie ako 8 mm; ak sú vo výške viac ako 1m nad zemou.

Detské ihriská a ich špecifiká  

Nosné prvky na drevených zostavách sú vyrobené z agátovej guľatiny, ktorej sušenie prebieha len prirodzeným spôsobom – na vzduchu. Vlhkosť v prvom roku po vyrobení produktu klesá z hodnoty cca 80% na hodnotu cca 15%. Vzniku prasklín na herných prvkoch sa preto napriek našej veľkej snahe nedá zabrániť. Po prvom roku sa však stav prasklín v dreve ustáli a po ich vytmelení sa už zvyčajne ďalšie veľké trhliny netvoria.

Neprehliadnite:

Deti pri hre LEGO

Deti pri hre spoznávajú celý svet,
užijú si veľa zábavy a zisťujú, ako všetko okolo nich funguje. 

 

Obloha plná hviezd a mnohých prianí…

Nepochybne si detské ihriská obľúbia nielen deti, ale určite aj rodičia. Ak chodievate do areálu ihriska so staršími deťmi, v ich záujme dominujú najmä šmýkačky, hojdačky, lezecké steny atď. A tých menších zasa lákajú preliezačky, pieskovisko a hojdačkový komplet či šmýkačky z bohatej ponuky na gardenway.sk.

detské ihriská


Niet divu, že miesto takéhoto aktívneho odpočinku sa stáva priestorom na nadväzovanie vzájomných kontaktov. Tieto miesta si isto obľúbite aj vy a vaše deti. S určitosťou tu vždy nájdete nové inšpirácie a nové impulzy. Môžete tu stráviť napríklad aj podvečer, ba i večer. Ak chcete zažiť niečo naozaj výnimočné, prineste si so sebou karimatku alebo deku, na ktorú si ľahnete a môžete spolu s deťmi pozorovať úžasnú hviezdnu klenbu nad hlavami.

Detské íhriská


Tematicky zamerané ihriská

Netreba vôbec pochybovať, že detské ihriská sú jedinečné a pripomínajú rozprávku. Vyrábané sú napríklad z jadra agátového dreva, suchého reziva a nerezového spojovacieho materiálu tej najvyššej kvality. Pri ich výrobe sú dodržiavané príslušné prísne normy, čím je zaručená bezpečnosť detí. Je dobré vedieť, že jednotlivé drevené prvky majú garantovanú 20-ročnú záruku na nosné drevené časti, t. j. brvná a hranoly. 

Detský lanový park


Všetky dostupné detské ihriská sú vyrábané a realizované v príslušnej prvotriednej kvalite, bezpečné a ekologické, aby deti trávili viac času v prírode a mimo interiéru domova. Moderne koncipované detské outdoorové ihriská podporujú fyzické i duševné zdravie detí a preto je ich obľuba na vzostupe. 

Text: redakcia
Foto: pixabay, archív redakcie a gardenway.sk