Laminátové podlahy nestrácajú na obľúbenosti. Ako je to možné? Ponúkajú totiž viacero výhod.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
laminátové podlahy

Laminátové podlahy sú už dlhé roky akousi stálicou na trhu s podlahovými krytinami. A aj keď príchod vinylových podláh s ich pozíciou neohrozeného lídra trhu slušne zamával, stále ide o obľúbenú voľbu. Akým vlastnostiam za to laminátové podlahy vďačia? 

Takmer nekonečné dizajnové možnosti

Jednou z prvých vecí, ktorú si pri výbere novej laminátovej podlahy určite všimnete, je obrovské množstvo rôznych dekorov. Okrem rôznych kreatívnych prevedení nájdete aj priam dokonalé imitácie dreva, kameňa a ďalších materiálov. Obzvlášť v imitovaní dreva sú laminátové podlahy excelentné. Ak napríklad chcete podlahu, ktorá by dokonale ladila s vaším krásnym dreveným schodiskom, ľahko nájdete vhodný dekor. A naviac si práve tieto podlahy držia farebnú stálosť aj po rokoch.
 

Jednoduchá inštalácia aj udržiavanie poriadku

Inštalácia laminátových podláh je jednoduchá. Pokladajú sa plávajúcim spôsobom a jednotlivé diely sa k sebe prichytávajú klikovým zámkom. Aj ak ste ešte nikdy plávajúcu podlahu nepokladali, s najväčšou pravdepodobnosťou vám bude stačiť raz si pozrieť správny postup a zvládnete si novú laminátovú podlahu položiť aj svojpomocne.
Laminátové podlahy sú tiež nenáročné na údržbu. Nečaká vás žiadne pravidelné voskovanie, lakovanie, leštenie a podobné záležitosti. A aj udržať laminátovú podlahu čistú je veľmi jednoduché.

Neprehliadnite: 

novú kuchyňu

Rozhodli ste sa riešiť novú kuchyňu?
Aj sektorové kuchyne majú svoje výhody. Aké sú to? 

A čo vhodnosť na podlahové vykurovanie a cena?

Laminátové podlahy sú skvelou voľbou aj v prípade podlahového vykurovania. Ak vám však extra záleží na tomto konkrétnom parametri, vinylové podlahy sú na tom ešte lepšie, takže čisto z hľadiska vhodnosti na podlahové vykurovanie vyhrávajú.
V neposlednom rade zaujmú laminátové podlahy výhodnou cenou, i keď tu hneď nadviažeme na jednu z nevýhod (bežných) laminátových podláh. Ide o ich citlivosť na nadmernú vlhkosť. Na trhu sú síce aj vode odolné verzie laminátových podláh, ale za tie si už treba niečo priplatiť. (FU)

Foto: Matva / Shutterstock.com