BHARTER posilňuje cirkulárnu ekonomiku. Šikovní Slováci spustili prvý zelený portál na swapovanie.


181   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bharter

BHARTER je prvá slovenská webová aplikácia na swapovanie. Lucia a Marek Polakovičovci s vášňou pre udržateľnosť a technológie dali život inovatívnemu zelenému projektu. Používateľom umožňuje bezpečnú barterovú výmenu nepotrebných vecí za to, čo im aktuálne chýba+ a to bez použitia peňazí. BHARTER poskytuje ekologickú alternatívu k bežnej spotrebe a prispieva k udržateľnému životnému štýlu. Mnohým veciam dáva druhú šancu.

Druhá šanca sa dnes nosí

BHARTER nie je iba ďalšou webovou aplikáciou. Vznikol ako reakcia na súčasný konzumný životný štýl a problémy plytvania v “dobe jednorazovej”. Predstavuje ekologickú a sociálnu iniciatívu, ktorá sa zaviazala posunúť Slovensko k udržateľnejšej budúcnosti. Zároveň je to bezplatný nástroj pre podporu cirkulárnej ekonomiky, ktorá napomáha zmierňovať negatívny dopad nadmernej spotreby na životné prostredie.

Udržateľnosť, zníženie, šetrenie, vzdelávanie a budovanie

Hlavným cieľom BHARTER-u je podporiť udržateľnosť, znížiť tvorbu odpadu, šetriť financie, vzdelávať a budovať uvedomelú komunitu používateľov.
Našim projektom BHARTER chceme šetriť našu planétu, podporovať opätovné využitie vecí, aby zostali čo najdlhšie v obehu a eliminovať odpad. Našou ambíciou je chrániť životné prostredie a súčasne aj pomáhať ľuďom šetriť svoje financie. Preto sme sa rozhodli vytvoriť a poskytnúť ľudom užitočný online priestor na vymieňanie – tzv. swapovanie, darovanie a hľadanie vecí. Portál je založený na bezpečnom barterovom obchode bez finančných transakcií. Zámerom je tiež spájať ľudí a budovať zodpovednú a uvedomelú komunitu, ktorá bude posilňovať cirkulárnu ekonomiku na Slovensku a zdieľať víziu lepšej budúcnosti,” povedala Lucia Polakovič, spoluzakladateľka a CEO BHARTER (na obr. s Marekom Polakovičom).

Bharter


Výmena myšlienok a nápadov a hodnôt

V BHARTER-i ide nielen o výmenu fyzických položiek, ale aj o výmenu myšlienok a hodnôt. Zakladatelia tohto projektu majú niekoľko cieľov, medzi nimi zvyšovanie povedomia o environmentálnych témach a zmenu vnímania spotreby materiálnych vecí. Rovnako chcú ukázať, ako jednoducho môžeme každodenne prispievať k udržateľnejšiemu vývoju spoločnosti.

Neprehliadnite:

šetrenie energie

Ako ušetriť energiu našimi domácimi spotrebičmi?
Zaručené spôsoby ako udržať energiu pre život… 

Ako to funguje?

BHARTER je inzertným miestom pre nefinančnú ponuku a dopyt. Registrácia je bezplatná a dostupná pre fyzické osoby staršie ako 18 rokov, prípadne pre osoby staršie ako 16 rokov, ak spĺňajú podmienky stanovené v podmienkach portálu. Po vytvorení profilu môžete začať swapovať (vymieňať), darovať, prijímať či hľadať veci. Jednoducho na portál pridáte to, čo ponúkate, a počkáte, kým sa ozve záujemca. Môžete tiež reagovať na ponuku iného používateľa. Následne sa dohodnete na tzv. swape konkrétnych položiek a na mieste a čase výmeny.

Bharter


“BHARTER má potenciál prekročiť hranice konvenčného obchodu a otvoriť dvere k udržateľnejšiemu spôsobu života. Každý z nás predsa už niekedy niečo vymenil. Pridajte sa aj vy a ovplyvnite svoje okolie a nasledujúce generácie. Zmena začína dnes!”  Doplnil informácie o aktuálnej výzve Marek Polakovič, spoluzakladateľ inzertného miesta BHARTER. (DI)

Viac informácií a registrácia na: www.bharter.sk