Je lipozomálny vitamín C lepší ako štandardná forma suplementácie? Aké sú jeho benefity?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
lipozomálny vitamín C , lexikon.sk

Vitamín C, vitamín, D, vitamín E,… Vedeli ste, že komerčné vitamínové doplnky majú reálnu absorpciu iba na úrovni 5 – 10 %? Na trhu sa však začali objavovať aj lipozomálne doplnky – vitamíny a minerály. Sú skutočne lepšie? Aké sú benefity užívania lipozomálneho „céčka”?

Čo hovoria fakty?

Miera vstrebateľnosti je pri lipozomálnych vitamínoch preukázateľne vyššia, ako pri ich komerčných náprotivkoch (minimálne na úrovni 85 %).
Ide o cielený spôsob užívania, pri ktorom sa aktívne zložky dostávajú do krvného obehu bez toho, aby sa porušili v dôsledku kyselín a enzýmov v tráviacom trakte a žalúdku. Sú chránené lipozómami, ktorých vonkajšia vrstva je tvorená nanočasticami tuku. Vďaka tomu majú lipozomálne vitamíny lepšiu a rýchlejšiu biologickú dostupnosť.

Benefity lipozomálneho vitamínu C

Užívanie vitamínu C má nepopierateľné priaznivé účinky pre ľudský organizmus – zabezpečuje normálne fungovanie a priebeh biochemických procesov v tele. Tieto účinky sa vďaka lipozomálnej forme užívania znásobujú. 

Zdravé srdce a cievy

Vitamín C pomáha pri správnej činnosti srdca a krvného obehu. Podľa vedeckej štúdie uverejnenej v roku 2004 môže jeho užívanie znížiť riziko kardiovaskulárnych porúch o 25 %.

Znižuje oxidačný stres

Je tiež silným antioxidantom pôsobiacim na voľné radikály v tele (neutralizuje ich), ktoré vyvolávajú oxidačný stres. Ten je zodpovedný za mnoho ochorení, vrátane tých kardiovaskulárnych, cukrovky či chronických zápalových ochorení.

Neprehliadnite:

Sulforafan EXTRA, lexikon.sk, lipozomálny vitamín C SULFORAFAN EXTRA
– novinka v prevencii proti onkologickým ochoreniam už aj na našom trhu

Tvorba kolagénu

Lipozomálny vitamín C pomáha pri produkcii kolagénu, bielkoviny, ktorá drží naše telo pohromade. Prirodzená tvorba tejto látky sa okolo 25. roku života výrazne spomaľuje. Jeho nedostatok sa môže prejaviť na zdraví ciev, tkaniva, kostí, kĺbov a stave pokožky.
Lipozomálne vitamíny predstavujú revolučný spôsob užívania výživových doplnkov. Širokú ponuku kvalitných vitamínov nájdete na purerituals.sk. Začnite s prevenciou svojho zdravia ešte dnes.

Foto: SvetlanaFedoseyeva / Shutterstock.com