Jeseň ponúka výlety vlakom do praveku, za dobrým vínom, na hrad i prírodnými krásami. Vláčik v Čermeli vás povozí každý deň!


4015   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Detska zeleznica, Maratónsky vlak, Bohatá vlaková jeseň vás odvezie do praveku, za dobrým vínom, na hrad i prírodnými krásami

Dobrovoľníci z Detskej železnice Košice pripravili aj v tomto roku bohatú jeseň plnú zážitkov pre všetky vekové kategórie. Milovníci zážitkov po železnici sa môžu tešiť na zaujímavé podujatia, ktoré spestria farebnú jeseň. Prinášame prehľad podujatí, ktoré by ste si rozhodne nemali vynechať a nasadnúť na vláčik za skvelými zážitkami.

Maratónsky vlak – 12.9. 2020

Už tento víkend sa spolu s Detskou železnicou Košice a Maratónskym klubom vydáme po stopách najstaršieho európskeho maratónu do Turne nad Bodvou. Pri symbolickom pamätníku si na okraji obce pripomenieme prvý štart športového podujatia svetového významu. Turistiky chtiví cestujúci sa môžu vydať na nenáročnú prechádzku na Turniansky hrad, k Hájskym vodopádom, či do Zádielskej doliny. Maratónsky vlak na trase Košice – Zádielske Dvorníky a Turňa n. Bodvou štartuje v sobotu 12. septembra z hlavnej železničnej stanice v Košiciach. Kapacita vlaku je obmedzená, preto s rezerváciou miesta dlho neotáľajte.

Maratonsky vlak, detska zeleznica

Pre verejnosť a školy každý deň

V septembri a októbri jazdíme na detskej železnici každý deň. V pracovné dni iba raz denne o 10:30 z Čermeľa a späť o 12:15 z Alpinky. V soboty a nedele jazdíme častejšie o 8:45, 10:30, 12:15, 14:15, 16:00 a 17:30. Pre školy sme k dispozícii každý deň na objednávku.
„Každý štvrtok na konečnej zastávke Alpinka organizujeme akčný program účelových cvičení v prírode pre školy. Spolupracujeme pritom s policajtmi, inštruktormi prvej pomoci, vojakmi, trénerom sebaobrany a hasičmi. Krásne jesenné počasie, otvorené vozne detskej železnice a pobyt v prírode je najlepšou ochranou pred jesennými vírusmi,“ uvádza Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice Košice.

Detska zeleznica, Maratónsky vlak, Bohatá vlaková jeseň vás odvezie do praveku, za dobrým vínom, na hrad i prírodnými krásami

Cesta do praveku s novou lokomotívou a Rybákmi – 15.9. a 17.10. 2020

Len 30 minút nám postačí na to, aby sme sa 15. septembra a 17. októbra previezli vynovenou historickou vlakovou súpravou z Košíc do Nižnej Myšle a vydali sa spoločne na Veľký vlakový výlet na Cestu do praveku. V archeoskanzene odhalíme tajomstvá života pravekého človeka. Pochutnáme si na čerstvom guláši archeológa a zakladateľa unikátneho archeoskanzenu Ladislava Olexu. Podujatie sme pripravili v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom, Krajskou organizáciou cestovného ruchu Košice región turizmus (KOCR), obcou Nižná Myšľa a archeoskanzenom.

Cesta do praveku s novou lokomotívou a Rybákmi

Cesta do praveku, detska zeleznica

Neprehliadnite:
Detská železnica a romantické filmové večery

„Premiérovo uvedieme do prevádzky novú vlakovú súpravu, ktorú sme zrekonštruovali v priebehu štyroch rokov za prispenia Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) a spoločnosti Prvá slovenská železničná. Ide o motorový rušeň T 212.600 a dva zelené vozne s celodreveným interiérom z povojnového obdobia známe ako Rybáky, ktoré sme získali v dezolátnom a nepojazdnom stave. Máme za sebou už aj skúšobnú jazdu, ktorá dopadla na výbornú,“ upresňuje Peter Kočisko, vedúci opráv občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Tokajský expres – 26.9. a 27.9. 2020

Posledný septembrový víkend bude patriť Tokajskému vinobraniu v Čerhove a priľahlých obciach. Za gurmánskymi zážitkami vás odvezieme mimoriadnym Tokajským expresom 26. a 27. septembra. Dvojdňový program v tokajských pivniciach a vinárskych dvoroch plný folklóru a zábavy si môžete rezervovať už teraz na www.detskazeleznica.sk . Podujatie organizujeme v spolupráci s obcou Čerhov.

Tokajsky expres

Informácie o veľkých vlakových výletoch, cestovnom poriadku detskej železnice a pripravovaných podujatiach nájdete na www.detskazeleznica.sk . Cestovné lístky na výlety sú dostupné v pokladni detskej železnice v Čermeli, v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach a na webe.