Detská železnica a romantické filmové večery. Zrodila sa hviezda a o výborný zážitok je postarané!


3204   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Romantické filmové večery môžete toto leto zažiť už aj na detskej železnici v Košiciach. Nadšenci vláčikov v spolupráci s košickým kinom Úsmev pripravujú už druhé letné premietania na konečnej stanici Alpinka. V sobotu 25. júla ponúkajú večernú jazdu vlakom spojenú s projekciou filmu Zrodila sa hviezda. Predpremiéra letného kina sa stretla s mimoriadnym záujmom, preto si svoje miesta nezabudnite včas rezervovať.

Letný večer pod hviezdami, jazda nočným vlakom, vôňa pukancov, intímne osvetlenie, blikajúce svetlá sviečok a originálne sedenie v netradičnom prostredí čermeľského lesa vytvára nezabudnuteľnú atmosféru pre dokonalý romantický filmový zážitok. Mimoriadny kinovláčik štartuje už v sobotu 25. júla o 20:10 z nástupnej stanice detskej železnice v Čermeli. Určený je, vzhľadom na výber filmu i nočnú hodinu, skôr dospievajúcim a dospelým cestujúcim.

„Rozhodli sme sa urobiť niečo, po čom sme už tajne dlhšie snívali – pozrieť si film pri sviečkach, pod hviezdnou oblohou. V spolupráci s OZ Detská železnica Košice a s kinom Úsmev sa nám podarilo vytvoriť originálnu atmosféru, pri ktorej môžete sedieť ako doma – na gaučoch, kreslách alebo ako na pikniku a pozerať dobré filmy. Verejnosť si už mohla tento unikátny zážitok vychutnať 4. júla pri českej komédii Vlastníci. Tentoraz sme s americkým kino-hitom „Zrodila sa hviezda“, v ktorej účinkuje spevácka pophviezda Lady Gaga, vsadili na romantiku,“ prezrádza zámery vzniku a program letného kina člen organizačného týmu Tomáš Novák.

Pomoc a podpora dobrej myšlienky

Návštevníci sa môžu tešiť na tradičné pukance a občerstvenie počas premietania. “Okrem pripravených prikrývok isto divákov zahrejer aj dobrý pocit, že svojou návštevou podporili jedinú detskú železnicu na Slovensku”, približuje ďalší rozmer podujatia Barbora Lehotská z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Letné kino sa sobotným premietaním nekončí. Ďalšie budú 8. a 22. augusta. Okrem jazdy historickým nočným vlakom návštevníci  aj dopravu originálnym retrobusom združenia Diamant veteránbus. Po skončení premietania bude ešte ďalší zážitok toho večera – odvoz až do centra Košíc. Kapacita letného kina na detskej železnici je obmedzená.

Všetkým záujemcom odporúčame včasnú rezerváciu miest na lehotskab@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0905 882 945. Viac informácií o podujatí nájdete na www.detskazeleznica.sk alebo na facebooku @detskazeleznica.