Kam za adrenalínom a tradíciami? Pod Chopkom zažijete jedinečné Medzinárodné krňačkové preteky.


3464   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Medzinárodné krňačkové preteky pod Chopkom

Už po tretíkrát sa pod Chopkom zídu krňačkári nielen zo Slovenska ale aj zo Švajčiarska a Nemecka. Zabojujú o najrýchlejší čas na kľukatej trati z pod Kosodreviny do Krupovej. Už túto sobotu – 29. februára – sa viac ako sedemdesiat zahraničných a sto slovenských krňačkárov stretne na južnej strane Nízkych Tatier na Medzinárodných krňačkových pretekoch. Už po 3.krát budú súťažiť o veľkú cenu Jasnej.

Medzinárodné krňačkové preteky pod Chopkom

Medzinárodné krňačkové preteky budú odštartované v piatok o 17. hodine otváracím ceremoniálom na námestí v Brezne. Pre všetkých pretekárov, turistov a fanúšikov je pripravený zaujímavý krňačkový exhibičný program. Predstavia sa majstri krňačkári, ktorých desať družstiev zabojuje v tradičných disciplínach priamo na námestí. Primátor mesta Brezno otvorí zjazd zo snežnej rampy a spoločný sprievod pretekárov námestím oživí tradičná ľudová hudba Veselí chlapci z Horehronia, bubnová show Batida. Samozrejme, výborné občerstvenie a skvelá atmosféra.

Medzinárodné krňačkové preteky pod Chopkom

Medzinárodné krňačkové preteky pod Chopkom

V sobotu ráno sa všetci pretekári – krňačkári stretnú v Krupovej na registrácii. Oficiálne otvorenie pretekov je plánované na 11. hodinu v Krupovej. Nebude pri tom chýbať mužská spevácka skupina Krnohári a bubnovej show. Prvá exhibičná posádka sa na trasu vydá na tradičných krňačkách určených na zvoz sena – storočných dvojkrní a netradičných štvorkrní.

Neprehliadnite: Výlet astrovlakom za nočnou oblohou plnou hviezd

Okrem adrenalínu počas krňačkových pretekov sa hostia môžu opäť tešiť na skvelý program v podaní Veselých chlapcov z Horehronia a Krnohárov, bubnovú show, tradičné jedlá zo Salaša Zbojská, či Legendárne buchty a iné dobroty. Návštevníci budú prekvapení ponukou ľudových výrobkov a remeselníkov v remeselníckej dedinke. Relax zónu nájdete v stánkoch partnerov Horehronie, Za horami za dolami a Banskobystrický kraj.

Medzinárodné krňačkové preteky

Tento rok sa na preteky o 3. veľkú cenu Jasnej prihlásilo viac ako sedemdesiat zahraničných posádok, čo je oproti minulému roku obrovský nárast. Sme veľmi radi, že sme na Horehroní dokázali vytvoriť podmienky a prilákať toľko zahraničných posádok. Okrem tradičných dvojsaní, ktoré súťažili po minulé roky, sa v tomto roku bude pretekať aj na podkutých štvorsaniach“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

www.horehronie.sk