Komenského heslo “škola hrou” v Podtatranskom múzeu. Začína sa súťaž: Hrajme sa s históriou – regionálne dejiny. Zapojíte sa?


3900   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Podtatranské múzeum vyhlásilo súťaž – Hrajme sa s históriou – regionálne dejiny, výlet

Cieľom online projektu Hrajme sa s históriou – regionálne dejiny, je vzbudiť záujem o históriu popradského regiónu. Podtatranské múzeum v Poprade ho vyhlásilo pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí. Po nútenej prestávke je múzeum opäť otvorené a pozýva návštevníkov na prehliadku expozície, v ktorej sa dajú nájsť okrem iného aj odpovede na kvízové otázky.

Odpovede, je samozrejme, možné získať aj z iných dostupných prameňov ako sú webová stránka múzea, literatúra, internet a pod.

Podtatranské múzeum vyhlásilo súťaž – Hrajme sa s históriou – regionálne dejiny

Neprehliadnite:

Pracovníci múzea pripravili pre súťažiacich pracovný zošit s tematikou regionálnych dejín so zameraním na Poprad a okolie. Nachádzajú sa v ňom 4 okruhy s témou – regionálne dejiny, každý s 10 otázkami a krížovka. Hravou formou si účastníci hry môžu vyskúšať svoje vedomosti a neznáme si vyhľadať, naštudovať. Tí, ktorí sa do hry zapoja, pošlú správne odpovede v tvare „I. – 1A, 2B…, II. – 1A, 2B…“ plus tajničku na adresu numizmatika@muzeumpp.sk do 31. mája 2020, spolu so svojimi  kontaktnými údajmi. Výhercovia, vyžrebovaní spomedzi správnych odpovedí, získajú od Podtatranského múzea odmenu. Viac informácií je na: TU

Súťaž múzea môže byť hravým rozšírením vedomostí z dejepisu a tiež zaujímavým spestrením pri získavaní informácii v tejto oblasti. Okrem žiakov je určená aj všetkým záujemcom o históriu z radov širokej verejnosti bez ohľadu na vek.

www.muzeumpp.sk