Vydavateľstvo CooBoo a romantické tínedžerské jednohubky (nielen) na lenivé dni na pláži


1642   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
albatros čítanie

Pre všetkých, ktorých lákajú romantické príbehy, nečakané stretnutia a prvé lásky vychádza na prahu leta hneď niekoľko titulov. Vydavateľstvo CooBoo sa zameriava na knihy pre tzv. generáciu Young Adult. Všetky zachytávajú nostalgickú atmosféru horúcich letných nocí, zlomených sŕdc, ale aj vzrušujúcich zaľúbení.

Zamilovaná od slovenskej autorky Miroslavy Varáčkovej rozpráva príbeh nenapraviteľnej knihomoľky Val, ktorá trávi dni čítaním dievčenských románov a snívaním o frajerovi ako z jej obľúbených príbehov. Dúfa, že v lete stretne toho pravého a možno dostane aj prvý bozk. Po nešťastnom úraze však schytá namiesto vysnívaného princa sadru. Otrávená životom trávi horúce letné dni s kamošom, ktorý zdieľa jej znechutenie a spoločne nadávajú na všetky krivdy sveta. Jej chronický pesimizmus sa však vytratí, keď sa v neobývanom susedstve objaví zvláštny vlčiak s ešte zaujímavejším majiteľom…

CooBoo Zamilovaná

Úspešná autorka románov

Miroslava Varáčková je obľúbená autorka románov pre mladších i starších tínedžerov. V svojej tvorbe sa pokúša nazrieť na bežné príbehy mladistvých ich očami, úprimne a reálne. Na svojom konte už takmer dve desiatky kníh, vďaka ktorým sa zaradila medzi najúspešnejšie slovenské autorky. V roku 2017 vyhrala cenu Panta Rhei Awards za mládežnícku knihu Drž ma, keď padám.

Leto plné nástrah…

Ďalšou novinkou je romantická jednohubka Daj sa zviesť od svetoznámej Američanky Sarah Dessen. Hlavná hrdinka Auden strávila celú strednú školu s nosom zaboreným v knihách a ledva vytiahla päty z domu. Do jej života vbicykluje tajomný Eli, s ktorým Auden objavuje vzrušujúci nový svet. Kým sa Auden vďaka Eliovi učí, ako si užívať život, Eli sa pokúša zmieriť s vinou, ktorá ho ťaží. Nečakané puto dvoch mladých, zranených ľudí sa rozvíja počas horúcich letných nocí a ani jeden z nich ešte netuší, čo pre nich osud prichystal.

CooBoo daj sa zviezť

Autorkin úspech

Kniha Daj sa zviesť zožala rovnako ako iné knihy z autorkinej dielne veľký úspech. V magazíne VOYA túto čitateľskú jednohubku zhodnotili takto: „Ako aj pri ostatných Dessenovej knihách, aj toto je must read.“ Sarah Dessen je autorka viac ako desiatky romantických bestsellerov pre dospievajúcich. Jej knihy boli vydané vo vyše tridsiatich krajinách a predali sa z nich milióny výtlačkov, v roku 2017 dostala ocenenie Margaret A. Edwards Award. Román daj sa zviesť bol sfilmovaný spoločnosťou Netflix. „Mám po celom tele zimomriavky. Neviem ani, čo povedať, som tak vzrušená! Je to film o priateľstve, o hľadaní samého seba, o pádoch…“ povedala herečka Emma Pasarow, ktorá stvárnila Auden. Réžie filmu sa ujala Sofia Alvarez, ktorá už predtým pracovala na filmových adaptáciách YA kníh zo série Všetkým chalanom, ktorých som milovala od bestsellerovej Jenny Han.

Neprehliadnite:

virtuálna adresa, lexikon.sk, učenie jazykov PCCestovanie je obľúbenou aktivitou. Ako si pred ním zlepšiť cudzí jazyk?
Urobte to z pohodlia domova

Vydavateľstvo CooBoo a tretia letná novinka 

Je ňou román Ako som sa stala Milou od autorky romantickej série DIMILY Estelle Maskame. Život šestnásťročnej Mily sa zdá ako splnený sen. Meno slávneho otca ju dostane na každý večierok. No urobila chybu, ktorú jej médiá nevedia odpustiť. Aby si schladila hlavu, rodičia ju pošlú na druhý koniec krajiny za starým otcom. No po prílete jej plány na pokojné leto skríži Blake. Ten totiž vie, aké je žiť pod drobnohľadom verejnosti. Možno majú Mila a Blake spoločného oveľa viac ako hádky a nevraživosť na prvý pohľad. Možno by sa tej narastajúcej náklonnosti a vzrušeniu Mila nemala vyhýbať. „Estelle Maskame sa podarilo vykresliť strhujúci typ napätia a príťažlivosti, pričom vzťahy a priateľstvá sú tu realisticky nedokonalé… Prvá kniha z novej série je jednou z najväčších noviniek tohto roka a už sa netrpezlivo tešíme na pokračovanie,“ napísali na knižnom portáli The National.

CooBoo

Rozčítané Slovensko, veľa čitateľských zážitkov v letnom čase s knižnými novinkami praje zanieteným knihomoľom Albatros Media a Vydavateľstvo CooBoo.

Úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia

Viac na: www.albatrosmedia.sk