Rozčítané Slovensko: dávne tajomstvo medzi nebom a zemou a mŕtvola ukrytá v cudzom hrobe!


1489   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Medzi nebom a zemou z vydavateľstva Ikar je perfektná slovenská detektívka. A rozhodne z tých vydarenejších od Václava Neuera. Hoci do nej primiešal trošku duchariny, vôbec to neprekáža. Aj s takými vecami sa vyšetrovatelia stretávajú. Neuer to zakomponoval s prehľadom, citlivo, ani za ani proti. Tak akurát…

Próza všedného dňa mnohých našincov…

Mladá žena využije deň otvorených dverí na Krajskom riaditeľstve policajného zboru v Bratislave a oznámi vraždu. Dávne tajomstvo a mŕtvola ukrytá v cudzom hrobe by mali byť dostatočným dôvodom na začatie vyšetrovania. Problém je, že informáciu získala oznamovateľka od poškodenej až po jej smrti a komunikácia so záhrobím nie je práve šálkou kávy žiadneho z detektívov.
Ako sa však ukáže, nie je také dôležité, čomu veria policajti, ale čomu je ochotný uveriť vrah. Ťažkým zranením na to doplatí jediná žena Ledeckého tímu Jana Novotná. Vražda oznamovateľky a ťažké zranenie policajtky sú už viac než reálny dôvod na rozbehnutie pátrania.

Medzi zemou a nebom

Detektívny príbeh plný mystiky

Ledeckému sa tak predčasne končí dovolenka a musí sa ujať prípadu plného mystických odkazov a šifier. Objasniť prípad je o to ťažšie, o čo hlbšie siahajú jeho korene do minulosti.
Presvedčí nadriadených, že práve jeho vyšetrovacia verzia je tá správna?
Viac napovie
úryvok z knihy, ktorý číta Vladimír Kobielsky.

Neprehliadnite:

piešťanský fantóm
Rozčítané Slovensko: piešťanský fantóm a elitní policajti na stope. Pozadie príbehu v kúpeľnom meste

Inšpektor Ledecký úspešne rieši ďalší prípad

Nová kniha Václava Neuera Medzi nebom a zemou prináša čitateľom ďalší príbeh vrchného inšpektora Ledeckého a jeho kolegov. A autor opäť vychádza zo svojich skúseností elitného policajta a z detailnej znalosti policajnej práce a vyšetrovacích postupov. „Musím priznať, že od začiatku som si uvedomoval, že tá mierna ducharina môže byť risk. A tiež krok do neznáma. No súčasne ma tá téma lákala. Aj s tým sa totiž vyšetrovatelia stretávajú,“ tvrdí Václav Neuer. „Nechcel som sa prvoplánovo zaoberať spiritualizmom, ani inými nadprirodzenými javmi. A už vôbec som nechcel obhajovať ich existenciu, sám osobne ani na nič také neverím. No chcel som sa tak trocha pohrať a pokúsiť sa vykresliť situáciu, ako by to mohlo vyzerať, keď sa s podobným fenoménom stretnú a chtiac-nechtiac musia zoči-voči vysporiadať práve tak rýdzo praktickí, realisticky uvažujúci a čisto materiálne zameraní ľudia ako sú policajti. Veď práve oni sú zvyknutí pracovať s čistými faktami,“ vysvetľuje autor.

Príbeh doslova zhltnete, ako presviedča autor, pretože je od začiatku veľmi dobre vystavaný, dynamický, odsýpalo to a stále vás to núti čítať. Bude sa vám páčiť „historické“ pozadie, vražda farára pred desiatkami rokov. A dramatický moment tam vnieslo dobodanie policajtky Jany… Viac už musíte sami…

Slovenský detektívny príbeh z vydavateľstva Ikar odporúča knižný publicista Milan Buno.

Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia

Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk