Filmové novinky, ktoré Vás v decembri lákajú do kina. Potešia milovníkov čarovnej atmosféry


1877   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
filmové novinky, lexikon.sk, Cinema City

Filmové novinky a mrazivý december patria k sebe. Na veľkých plátnách sa môžete tešiť na dlho očakávanú premiéru filmu Avatar: Cesta vody, Ladies Movie Night so životopisným filmom o Whitney Houston I Wanna Dance with Somebody či animovaný film Kocúr v čižmách: Posledné želanie. Ak ešte nemáte premyslený vianočný darček pre svojich blízkych, darujte im tie najlepšie filmové emócie vo forme poukážok Cinema City. Kinujte naplno na veľkom plátne s obľúbenou Pepsi, čerstvým voňavým popcornom či nachos aj v špeciálnych formátoch SUPERSCREEN a 4DX.

Trošku alchýmie na úvod…

December štartujeme príbehom plným nádeje, lásky, kúziel a alchýmie. Na to všetko sa môžete tešiť vo filme Princezná zakliata v čase 2. Po veľmi úspešnej prvej časti prichádza pokračovanie. Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci.

Cinema City , filmové novinky v decembri

Štedrý večer plný zázrakov…

Šialená noc je drsná akčná komédia z dielne producentov Johna Wicka. Keď rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia si želajú na Vianoce obsah rodinného trezoru, nastáva kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k prepadnutiu došlo práve v onen kúzelný večer, keď aj utrlí pragmatici aspoň na chvíľu veria na zázraky. Je to zároveň noc, keď istý fúzatý chlapík v červenobielom oblečku prelieza komíny, aby ľuďom nadelil darčeky. Medzi filmové novinky patrí aj príbeh, keď Santa Claus je v tomto príbehu životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu každoročnú šichtu rýchlo za sebou. Že sa ocitol v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov, mu spočiatku vrásky nerobí, lenže potom ho začne o pomoc prosiť najmladších rukojemníkov, malé dievčatko, ktoré na neho ešte verí, a tak si vyhrnie rukávy a začne úradovať. Verte tomu, že naštvanému Santovi by ste sa nechceli dostať do rúk. Tichá noc sa spievať určite nebude, pretože tento Santa nie je žiadny svätúšik.

Filmové novinky

Emotívny príbeh z ulíc Viedne

Nový film oceňovaného slovenského režiséra Juraja Lehotského rozpráva príbeh dvoch bratov, ktorí si zvolia odlišnú cestu za šťastím. Snímka s názvom Plastic Symphony bude mať koncom novembra svetovú premiéru na prestížnom festivale Black Nights Tallinn. Hlavný hrdina Matúš (Bartosz Bielenia) je talentovaný hudobník, ktorý však svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru zanechal, keď mu ochorela adoptívna mama. Po jej smrti ostali s nevlastným bratom Dávidom (Vojtěch Zdražil) sami a na živobytie si privyrábajú vo Viedni ako pouliční umelci. Matúša však zožiera túžba po niečom väčšom. Chcel by sa stať slávnym, rešpektovaným hudobníkom, získať obdiv a uznanie. Splniť tento sen by mu mohol pomôcť bývalý spolužiak Albert (Sabin Tambrea), ktorý Matúšovi otvorí dvere do „lepšieho“ sveta. Ako dopadne príbeh dvoch bratov, ktorých cesta sa rozdelí sa dozviete vo všetkých kinách Cinema City práve v týchto dňoch.

Filmové novinky, Cinema City

Filmový príbeh filmového mága

Fabelmanovci je film inšpirovaný detstvom a dospievaním Stevena Spielberga. Rozpráva príbeh pohľadom mladého začínajúceho filmára Sammyho Fabelmana, ktorého filmy neovládateľne uhranú po tom, čo s rodičmi navštívi svoje prvé filmové predstavenie. Vyzbrojený kamerou začne doma Sammy natáčať vlastné filmy, pričom ho jeho umelecky nadaná mama srdečne podporuje. Sammy na tejto životnej ceste odhaľuje kúzlo kinematografie, ale aj rodinné tajomstvá. Medzi filmové novinky patrí aj dráma Fabelmanovci. Môžete si ju pozrieť od 8. decembra vo všetkých kinách Cinema City.

Neprehliadnite:

Krajina za mapou, Knižnica Kornela Foldvariho, SNG
Experimentálne expozície v SNG. Krajina za mapou odkrýva tajomstvá Kornela a Nade Földváriovcov

Filmové novinky aj o záchrane planéty

Dlho očakávané a pripravované pokračovanie legendárneho filmu AVATAR, ktorý prepísal filmové dejiny, konečne prichádza do kín. Filmový vizionár James Cameron sa vracia vo filme AVATAR: Cesta vody a ohúri všetkých fanúšikov veľkého plátna. Vrátime sa opäť na planétu Pandora, kde Jake Sully žije so svojou rodinou pokojné časy až dovtedy, kým sa neohlási a vráti späť známa hrozba. Opäť musí spolu s Neytiri a armádou Na’vi začať bojovať, aby ochránil svoju planétu a zachránil svoju rodinu. Pokračovanie legendárneho filmu AVATAR si môžete pozrieť od 15. decembra aj v obľúbených formátoch 4DX a SUPERSCREEN v Cinema City Aupark Bratislava.

Avatar, Filmové novinky

I Wanna Dance with Somebody…

20. decembra sa môžete tešiť aj na obľúbenú Ladies Movie Night s premietaním životopisného filmu I Wanna Dance with Somebody. Film je emotívnou a srdcervúcou oslavou života jedinečnej a nezabudnuteľnej Whitney Houston, jednej z najúspešnejších speváčok v histórii pop music. Whitney Houston už ako dieťa rada spievala so svojou matkou Cissy v kostole v New Jersey, ale ani vo sne by jej nenapadlo, že sa stane speváckou ikonou svojej generácie. Snímka nás prevedie životom, kariérou a veľkolepými vystúpeniami s najobľúbenejšími hitmi nezabudnuteľnej speváčky. Film I Wanna Dance with Somebody si môžete pozrieť od 22. decembra.

Cinema City v decembri

A na záver: Posledné želania…

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel bájne Posledné želanie. Animovaný film Kocúr v čižmách: Posledné želanie si môžete pozrieť od 22. decembra.

Cinema City

Darujte svojim milovaným, rodine či priateľom dokonalý darček – darujte im filmové emócie. Stačí si len vybrať zo Cinema City darčekových poukážok pre 2D, 3D, 4DX a SUPERSCREEN predstavenia.

Viac informácii o filmových novinkách alebo akciách Cinema City Slovensko na: www.cinemacity.sk