MOST MIERU – konferencia pre ženy z krajín centrálnej Európy


2302   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Most mieru

Federácia žien za mier vo svete vás pozýva v sobotu 4. mája 2019 do Prahy na program Medzi-náboženský a medzinárodný Most mieru“ spojený s konferenciou na tému Ženy a matky pre budúci svet mieru“, ktorý je určený ženám rôznych vierovyznaní, národností, etník či rás z krajín centrálnej Európy.

História pamätá nespočetné množstvo vojen a dokonca aj dnes v rôznych kútoch sveta prebieha mnoho konfliktov, čo v nás vyvoláva aj smútok, ale aj potrebu urobiť kroky v prospech sveta mieru. V týchto vojnách a konfliktoch sa posilnili a upevnili nepriateľstvá, krivdy či dokonca nenávisť medzi predstaviteľmi rôznych náboženstiev, národov, etník, atď. No história dnes volá po mieri, uzmierení, súcite, láske, službe a vzájomnosti.

Most mieru

Prečítajte si: Návrhy pre Bratislavu

Už na minulých konferenciách sme zažili, že “Most mieru” ponúka novú príležitosť podstúpiť sériu aktívnych krokov vedúcich k vytvoreniu sesterského partnerstva, ktoré bude odovzdané myšlienke mieru a bude aktívne konať v jeho prospech. Účastníčky tejto ceremónie sa stretávajú so ženou z bývalého nepriateľského národa, odlišnej viery, inej kultúry či rasy a zaväzujú sa prepojiť priepasť srdca medzi nimi. Vidia ďalej či ponad (kolektívne) zranenia a rozhodnú sa pre uzmierenie a vyliečenie prostredníctvom priateľstva medzi nimi dvoma.

Most mieru

V prípade vášho záujmu nás kontaktujte na maile: office.skwfwp@gmail.com Pošleme Vám podrobnejšie informácie: pozvánku, program, info o registrácií a cene.

www.wfwp-europe.org