Praktické rady na všedný deň: zíde sa vám doma viac vŕtací skrutkovač alebo rázový uťahovák?


2505   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
rázový uťahovák

Vŕtací skrutkovač a rázový uťahovák. Na prvý pohľad ide o veľmi podobné druhy náradia. Avšak ich rozdielne názvy napovedajú, že zrejme tam bude nejaký rozdiel. A je tomu samozrejme tak. Otázkou zostáva, čo sa vám hodí viac? Univerzálny pomocník pre každého domáceho majstra je tu.

To, či bude pre vás vhodnejší vŕtací skrutkovač, alebo rázový uťahovák, samozrejme záleží na prácach, ktoré chcete s týmto náradím robiť. Preto si opíšeme oba druhy náradia a určite sa potom budete vedieť rozhodnúť. Ak sa pozrieme na kategóriu elektrického náradia, akumulátorové vŕtacie skrutkovače sú pravdepodobne na špici popularity. Každý príležitostný domáci majster má jeden doma. Je to totiž vcelku univerzálny nástroj, ktorý využijete pri rôznych činnostiach, napríklad ak chcete namontovať kvalitné kovanie HETTICH. Vŕtací skrutkovač môžete využiť na uľahčenie skrutkovania aj vďaka možnosti nastaviť točivý moment. A keďže je vŕtací, tak sa vám zíde aj pri vŕtaní do rôznych druhov materiálu; napríklad do dreva, umelej hmoty, ale aj kovu. 

Neprehliadnite:

Kanalizácie, žumpa, lexikon.skStaviate dom v lokalite bez kanalizácie?
Tak potom hľadáte aj odpoveď na otázku – akú žumpu si vybrať?

Veľa skrutkujete? Vyberte si náradie na to určené

 A čo tak rázové uťahováky? Tie sú tým „špecializovaným“ náradím. Sú totižto určené len na skrutkovanie. Tým pádom je rázový uťahovák ideálnou voľbou pre tých, ktorí sú v tom „majstrovaní“ už trochu ďalej, prípadne potrebujú špecializované náradie na konkrétnu činnosť (napríklad skrutkovanie). Skrutkovanie je s rázovým uťahovákom rýchlejšie, jednoduchšie a efektívnejšie. Rázové uťahováky využívajú rotáciu bitu a rázové údery, vďaka čomu s nimi môžete pohodlne skrutkovať aj v tvrdom dreve. Aj uvoľňovanie skrutiek je oveľa jednoduchšie ako s obyčajným vŕtacím skrutkovačom. Ak vám teda pri skrutkovaní ide o precíznosť a absolútnu kontrolu, rázový uťahovák je ideálnou voľbou. 

Foto: TheCorgi / Shutterstock.com