Vysokozdvižné vozíky a ich prídavné zariadenia prinášajú nové využitie. Sú efektívne a bezpečné


1493   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Vysokozdvižné vozíky

Vysokozdvižné vozíky sú často využívanou manipulačnou technikou, ktorú nájdete takmer v každom sklade, či fabrike. Ich využitie je jasné. Presun a dvíhanie ťažkých nákladov, na ktoré ruky nestačia. Manipulácia so špecifickým tovarom nemusí byť pomocou základných vidlíc ideálna.

Využitie vysokozdvižných vozíkov však môže byť oveľa širšie a môžu sa z nich stať univerzálny pomocníci, ktorí sa „nestratia“ pri rôznych činnostiach. Stačí len dovybaviť vysokozdvižný vozík praktickými prídavnými zariadeniami. Tie sú na jednej strane určené pre efektívnejšiu a bezpečnejšiu manipuláciu s neštandardným tovarom, ktorú síce zvládnu aj základné nosné vidlice vysokozdvižného vozíka, no často má takáto manipulácia ďaleko do bezpečnosti, presnosti aj rýchlosti. Sú však aj prídavné zariadenia, ktoré dokážu dať vysokozdvižnému vozíku úplne nové možnosti využitia.

Vysokozdvižné vozíky môžu mať oveľa viac využití

Takéto nové možnosti využitia môže priniesť napríklad lopata, ktorú môžete namontovať na nosné vidlice vysokozdvižného vozíka. Ten tak budete môcť využiť aj na nakladanie a premiestňovanie sypkých materiálov. Vysokozdvižný vozík však nemusí slúžiť len na nakladanie a premiestňovanie. Môžete naň namontovať montážnu plošinu. Aj keď zdvih vysokozdvižného vozíka je obmedzený a rozhodne kúpa montážnej plošiny neznamená, že už nikdy nevyužijete služby firmy, ktorá zabezpečuje práce vo výškach v Banskej Bystrici, na revíznu a údržbovú činnosť v skladoch, či halách, je takáto montážna plošina absolútne postačujúca.

Neprehliadnite:

SPNZ, Eustream, lexikon.skSlováci dôverujú zemnému plynu, vidia jeho miesto aj pri znižovaní emisií

Vedeli ste, že…

…vysokozdvižný vozík vám môže pomôcť aj s údržbou areálu firmy? Môžete naň namontovať zametač, ktorý vám pomôže s čistiacimi prácami vo vnútorných aj vonkajších priestoroch. Podobnú funkciu majú aj zhrňovacie radlice, ktoré zase využijete v zime, keď vám areál firmy pokryje sneh.

Foto: Halfpoint / Shutterstock.com