Predsieň je vstupný priestor každého príbytku. Chystáte sa ju zariadiť? Čo by v nej nemalo chýbať?


142   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
predsieň

Predsieň je vstupnou bránou do vášho domova, čo znamená, že je tiež vizitkou vášho vkusu. Veľa ľudí tento priestor zanedbá, zariadi ho veľmi striedmo alebo umiestni do predsiene maximálne zostavu na zavesenie kabátov. Postupujte pri zariaďovaní predsiene odlišne – spravte z nej útulnú a funkčnú miestnosť. Ako predsieň zariadiť a čo by v nej nemalo chýbať?

Rohožky a rohožkové behúne

V predsieni sa udržuje poriadok o niečo komplikovanejšie ako v iných miestnostiach domu z dôvodu nanosenia prachu a iných nečistôt na topánkach. Tomu sa dá zabrániť, keď pred vchodové dvere umiestnite rohožku a do predsiene rohožkové behúne. Vyberať máte naozaj z čoho, čo sa tvaru i dizajnu týka. Populárnou voľbou pred vstupné dvere sú rohožky kokosové krasnekoberce.sk/rohozky, ktoré sú tvrdšie a dobre sa na nich čistia topánky. Pre domy bez krytého prístupu dverí sú vhodnejšie gumové rohožky. Do predsiene dokúpte behúne v protišmykovej verzii vo farbe, ktorá bude ladiť so zvyškom vybavenia.

predsieň


Úložné priestory a zrkadlá

Čo znamená pojem úložné priestory do predsiene? Môže ísť o skrine, závesné systémy alebo veľmi trendové truhle, ktoré poslúžia aj ako pomôcka na sedenie. Všetky uvedené kúsky nábytku sú určené na uschovanie kabátov, topánok a tašiek, ktoré by sa nemali po predsieni povaľovať. Keď sa vám nechce vyberať nábytok po kusoch, jednoduchou voľbou sú predsieňové zostavy. Tvoria ich kombinácie skríň, vešiakov a výklopných zásuviek pre topánky.

Neprehliadnite:

modernú kuchyňu

Čo robí modernú kuchyňu modernou? Kuchynský dizajn je odpoveď na túto zvedavú otázku. 

 

Každú predsieň opticky zväčšia a zosvetlia zrkadlá. Tie bývajú súčasťou zostavy nábytku alebo môžu byť zavesené na stene oddelene. Moderné sú stojanové zrkadlá na nožičkách, ktoré sa dajú premiestňovať. Ide o funkčné a estetické riešenie. Ak máte malý byt, inštalujte zrkadlo alebo háčiky na kabáty na vstupné dvere.

Osvetlenie a doplnky

Predsieň musí byť dobre osvetlená, aby ste sa v nej bezpečne orientovali aj v tme. Okrem stropného osvetlenia môžete použiť aj nástenné lampy, stojacie lampy alebo lampičky, ktoré položíte na skrinky. Do chodby sú obzvlášť vhodné lampy s pohybovým senzorom alebo malé bodové svietidlá zabudované do schodísk. Úsporné a zároveň veľmi moderné je LED osvetlenie. LED pásiky môžete nalepiť okolo zrkadla, skrine alebo do rohov miestností. Pokojne ich nechajte svietiť po celú noc, keďže spotrebujú málo energie a neprehrievajú sa.

predsieň


Predsieni dodáte osobitý charakter, keď do nej dokúpite doplnky. Na chodbu sa hodia nielen obrazy či fotografie. Pekne budú vyzerať vázy, sošky a sviečky položené na stojane v rohu predsiene. Štýlovým doplnkom sú textilné ozdoby na steny a koláže s rodinnými fotografiami. (WP)

Foto: Freepik a pixabay