Sám sebe šéfom a Matematika pre život – dve praktické knihy, ktoré pomôžu zlepšiť život. Aj ten váš


3170   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Knižné novinky Lindeni

Sám sebe šéfom a Matematika pre život. Dve múdre a praktické knihy, ktoré vám môžu pomôcť v bežnom živote, práve vychádzajú vo vydavateľstve Lindeni. Vďaka nim zistíte všetko, čo potrebujete o práci na voľnej nohe i sedem matematických princípov, ktoré náš život formujú a vďaka ktorým si ho môžete aj vy zmeniť.

Máte už po krk vysedávania v korporáte alebo ste práve vyšli zo školy? Alebo chcete začať konečne pracovať „pre seba“? Práca na voľnej nohe je potom pre vás tou pravou voľbou. Kniha Sám sebe šéfom (preložila Nikoleta Račková) obsahuje praktické rady a informácie, príklady zo života a kľúčové tipy ako začať. Zistíte, či je práca na voľnej nohe pre vás tou správnou cestou, ako sa rozbehnúť a na čo nezabudnúť. Ako prekonať prekážky a odpor. Nielen v praktických veciach, ale aj na osobnej, finančnej či emocionálnej úrovni. Britská lektorka a publicistka Rachel Bridge vám na fascinujúcej ceste krok za krokom ukáže, ako pracovať pre seba efektívne, spokojne a s pocitom naplnenia. Obsahuje praktické rady a informácie, príklady zo života a kľúčové tipy ako začať, všetky prispôsobené slovenským reáliám.

Sám sebe šéfom, informácie o Slovensku, kultúra, knihy, čítanie, relax

Sám sebe šéfom a ako pracovať pre seba efektívne, spokojne a s pocitom naplnenia

Pár slov o autorke

Rachel Bridge je spisovateľka, publicistka a lektorka, vyštudovala ekonómiu na univerzite v Cambridgei. Pracovala pre denník The Sunday Times, dnes sa viac venuje knihám a prednáškam, v ktorých sa zameriava na sebarozvoj. Napísala osem úspešných kníh, sám sebe šéfom je zatiaľ jej poslednou.

Neprehliadnite:
Knižná novinka o priateľstve a materinskej túžbe – Všetko, čo (ne)chcem

Život je zaujímavá rovnica o mnohých neznámych

Ďalší britský autor Kit Yates zatiaľ vydal len jednu knihu. No jeho Matematika pre život (preložila Radka Smržová) vyvolala vo svete veľký ohlas. Yates vyštudoval matematiku na Oxforde a pracuje ako profesor na univerzite v Bathe. Vo svojom výskume sa venuje vysvetleniu rôznych fenoménov ako vývin embrya, tvar škrupiny vajec či poruchy spánku pomocou matematiky. Jeho poznatky z rôznych oblastí boli uverejnené v mnohých mienkotvorných periodikách a rešpektuje ho nielen komunita vedcov, ale aj literátov. „Kit Yates poukazuje na to, ako hlboko je náš osobný a spoločenský život prepojený s matematikou. Stavať sa k nej ignorantsky nie je práve najrozumnejšou voľbou, pretože takýto postoj vám občas môže poriadne zavariť,“ vyjadril sa na jeho adresu jeden z najrešpektovanejších svetových spisovateľov súčasnosti Ian McEwan, autor bestsellerov Betónová záhrada či Pokánie.

Matematika pre život, knihy, relax, čítanie, kultúra, informácie o Slovensku

„Matematiku pre život považujem za nesmierne pútavé čítanie. Napriek tomu, že sa venuje rozličným vážnym témam, je zrozumiteľná i pre tých, ktorí podobne ako ja, nemajú matematiku úplne v láske.“ Ian McEwan

Ako si všetko dobre spočítať?

V mimoriadne zrozumiteľne sformulovanej knihe nás Kit Yates vyzbrojuje jednoduchými matematickými pravidlami a nástrojmi, ktoré nám môžu pomôcť porozumieť chaotickým a často nejasným hádankám nášho sveta. Odhalíte, ako nám matematika môže zmeniť život k lepšiemu, ako sa vyvarovať omylov alebo ako čítať správy a odhaľovať lži. Zistíte, prečo je rozumné vždy spochybňovať štatistiku, prečo je často dôležité požiadať o druhý názor a niekedy prekvapivo vhodné dodržiavať pravidlo 37 %. Kniha sa opiera o príbehy skutočných udalostí, vďaka ktorým zistíte, ako nájsť najlepšie miesto vo vlaku a najrýchlejší frontu u zeleninára, ako sa upokojiť tvárou v tvár nečakanej lekárskej diagnóze, ako sa poučiť z černobyľskej katastrofy aj ako zastaviť smrtiacu epidémiu. Spoznáte príbehy justičných omylov, ale aj investorov, ktorí prišli o bohatstvo. Odhalíte, ako nám matematika môže zmeniť život k lepšiemu, ako sa vyvarovať omylov alebo ako čítať správy a odhaľovať lži. Matematika je všade okolo nás, stačí sa len naučiť inak premýšľať.

Ilutračné foto: archív pixabay

Viac na: www.albatrosmedia.sk


TagsKnihy