Stačí Jedna dobrá vec a váš život sa môže zmeniť. Ako nájsť cestu k šťastiu a tešiť sa z maličkostí?


2051   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Jedna dobrá vec

Jedna dobrá vec je román o priateľstve a hľadaní vlastného šťastia v živote. Ak sa všetko vo vašom živote rozpadáva, potrebujete len jednu dobrú vec, ktorá vám pomôže ho dať znovu dokopy. Niet pochýb, že tento silný príbeh osloví aj vás…

Liv Brooksová po rozvode impulzívne vymení svoj londýnsky mestský život za hornatý Yorkshire. Chce začať odznova. No to nie je vždy jednoduché. Z miestneho útulku sa rozhodne adoptovať psíka Harryho, aby jej nebolo tak smutno. Každý deň sa spolu prechádzajú po okolí, aby Liv lepšie spoznala svoj nový domov, a postupne zisťuje, že nie je jediná, ktorej by prospel nový štart. Spoznáva staršieho osamelého pána Valentína, mladého bojazlivého chlapca Stenleyho a Mayu, tínedžerku, ktorá je nahnevaná na celý svet.

Jedna dobrá vec

A veci sa pomaly začínajú meniť

Liv totiž odhalila jedno tajomstvo:

“Všetko, čo potrebujeme k tomu, aby sa nám oplatilo znovu žiť, je aspoň jedna svetlá stránka. Jedna dobrá vec, náhodné ľudské gesto – ako napríklad úsmev neznámeho človeka, priateľské objatie alebo nejaká náhodná a nečakaná láskavosť, ako keď ti v kaviarni urobia do kávovej peny škoricové srdiečko. Alebo aj starý zanedbaný pes, ktorý nemá meno. Jedna dobrá vec, jediná svetlá stránka, dokáže úplne zvrátiť chod udalostí. Má silu uzdraviť naše srdcia, inšpirovať odvahu a radosť, vytvoriť skutočné priateľstvo, ktoré dokáže znovu zjednotiť celú komunitu. Alebo dokonca niekomu zachrániť život…”

Alexandra Potterová o svojej knihe:

Jedna dobrá vec je ten typ kníh, ktoré vám po dočítaní urobia dobre na duši. Pohladia vás a zanechajú vo vás pocit, že život nie je až taký zlý a môže byť ešte lepší. Že niekde za rohom možno čaká jedna dobrá vec, ktorá ho ešte vylepší. Že aj keď máte pred sebou výzvy, problémy, ťažkosti, možno vzápätí príde jedna dobrá vec, ktorá vám to všetko pomôže prekonať.

Neprehliadnite:

pes
Pes je láska. Kniha o tom, prečo nás psy tak milujú…a my ich!


Verný kamarát psík zmenil život

A jednu veľkú úlohu hrá v príbehu pes Harry. Zamilujete si ho…aj keby ste neboli psíčkar 🙂 On bol dôvodom, prečo vstala z postele, keď jej bolo príšerne. Pripla si ho na vôdzku a vykročili spolu neistými krokmi do budúcnosti…

Jedna dobrá vec

“Našla som priateľstvá tam, kde by som nikdy nečakala, že ich nájdem. Našla som pocit, že niekam patrím, a prišla som na to, aké to je mať domov. A toľko som sa toho naučila! O nádeji a dôvere. O trpezlivosti, o nevzdávaní sa. O žití v tejto chvíli, o robení vecí len tak pre zábavu. O jednoduchej radosti z každého nového dňa a každej ďalšej prechádzky. Ukázalo sa, že k vyliečeniu môjho zlomeného srdca stačil jeden zanedbaný starý pes s tým najväčším a najstatočnejším srdiečkom na svete. Ukázal mi totiž, že nie som sama…”

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Text: Ikar
Medzititulky: redakcia
Foto: pixabay

Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 


TagsKnihy