Svetový deň hygieny rúk nám pripomína, že aj tým bojujeme proti vírusom a rôznym ochoreniam


4469   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Umývate si pravidelne svoje ruky? Dnes 5. mája si na Svetový deň hygieny rúk možno viac ako inokedy uvedomujeme, aké dôležité je udržiavať si ruky čisté, dbať na správnu hygienu a chrániť predovšetkým seba pred nákazami.

Celkom nedávno sme zdôrazňovali pravidelné umývanie rúk najmä u detí, no robiť tejto samozrejmosti osvetu vôbec nebolo v úmysle.

Neprehliadnite:
Strach z koronavírusu je taký veľký, že aj pacienti pri cievnej mozgovej príhode volajú pomoc neskoro

Počas tejto vrcholiacej pandémie sa náš vzťah k hygiene rúk podstatne zmenil. Koronavírusová realita nás dostatočne presvedčila o tom, že čisté ruky sú znakom kvalitnej a bezpečnej zdravotnej starostlivosti. A zároveň je jednou z naliehavých globálnych výziev Svetovej zdravotníckej organizácie na najbližších 10 rokov. Celosvetová osvetová kampaň WHO je v roku 2020 prioritne zameraná na oblasť hygieny rúk zdravotných sestier a pôrodných asistentiek pre ich zásadný prínos k zvýšeniu kvality zdravotnej starostlivosti a ochrany pacientov.

Svetový deň hygieny rúk nám pripomína boj proti vírusom a ochoreniam

Prečo je dôležité udržiavať si ruky čisté? Ako si správne umývať ruky a kde robíme najčastejšie chyby v správnej hygiene rúk? Odpovede na tieto otázky a praktické informácie týkajúce sa hygieny rúk nájdete v dnešný Svetový deň hygieny rúk a aj na videu.