Deň matiek je oslavou najväčšieho poslania ženy. Máte už vybratý originálny darček? Tu je malá galéria inšpirácie.


9867   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Veľká noc vo svete, Poradíme vám niekoľko darčekov pre vaše mamy na Deň matiek

Byť mamou – či už fyzickou alebo duchovnou – je nesporne najkrajšie povolanie v živote ženy. Toto poslanie je krásne a mimoriadne náročné zároveň. Mama láskou formuje nového človeka, vedie ho do dospelosti i po celý jeho i svoj život… až do úplného konca. Právom si preto zaslúži naša mama v Deň matiek úctu a lásku.

Poradíme vám niekoľko darčekov pre vaše mamy na Deň matiek

Cítila to tak aj dcéra Anny Reevers Jarvisovej z Philadelphie v USA, ktorá sa zaslúžila o vznik tohto výnimočného sviatku. V roku 1911 po smrti svojej matky – ktorá vychovala 11 detí a bojovala a angažovala sa za práva matiek počas americkej občianskej vojny – pokračovala v jej odkaze. Prostredníctvom kampane o právach matiek si zaumienila vyhlásiť Deň matiek ako oficiálny národný sviatok, čím by sa verejne vyjadrovala láska a úcta matkám.

Neprehliadnite:
Súťaž o výnimočný sekt a nádhernú kyticu ku Dňu matiek

Úspešná bola až v roku 1914. Odvtedy sa postupne na celom svete začína rozširovať sviatok matiek, stanovený väčšinou na druhú májovú nedeľu. My sme sa k tejto krásnej tradícii oficiálne vrátili až po roku 1989… Keď sa chystáme na Deň matiek povedať našim mamám, ako ich máme radi a čo pre nás znamenajú. Vyjadrujeme im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Aby sme v sviatočný deň neprišli s prázdnymi rukami, možno príde vhod zopár osvedčených i menej tradičných darčekových tipov. Veď sa v tento deň malá pozornosť priam žiada…

Nádherná kytica

Poradíme vám niekoľko darčekov pre vaše mamy na Deň matiek, kvety

Malé deti obyčajne nakreslia s láskou pekný obrázok, nacvičia si pesničku, väčšie deti možno vzorne upracú byt a upečú prvú tortu. No bez kytice kvetov z lásky sa to väčšinou nezaobíde. V súčasnej limitovanej situácii máme príležitosť využiť aj donášku kvetov domov od osvedčenej spoločnosti Kvety.sk. Vďačné sú aj tzv. jedlé kytice vytvorené z čerstvého ovocia, prípadne aj v kombinácii s čokoládou. 

Sladké pokušenie pravej belgickej čokolády

Poradíme vám niekoľko darčekov pre vaše mamy na Deň matiek, chocolissimo

Veľavravnou pozornosťou môže byť aj bonboniéra či tabuľka kvalitnej čokolády. Niektorí výrobcovia, napríklad Chocolissimo, pripravujú na túto špeciálnu príležitosť Dňa matiek aj osobitne upravené výrobky. Čokolády Chocolissimo sa vyznačujú neopakovateľnou chuťou, čerstvosťou, pekným dizajnom, ale tiež tým, že pri ich príprave sa nepoužívajú žiadne škodlivé konzervačné prostriedky. Sú ručne vyrábané (aj) na základe objednávky klienta a,  samozrejme, dajú sa objednať online na info@chocolissimo.sk .

Voňavý balíček

Manufaktúra Jahoda-Bezový-kvet-scaled

Zaujímavú ponuku pripravila na túto príležitosť spoločnosť Manufaktúra. Mamičkám sa iste bude páčiť jarná limitovaná edícia Jahoda & Bazový kvet. V kozmetike sú cenené predovšetkým blahodarné výťažky z jahodových listov, ktoré sú bohaté na antioxidačné a protizápalové triesloviny, vitamín C a minerálne látky. Majú tiež skvelé čistiace, hydratačné a regeneračné účinky. Výrobca umocnil účinky jahody aj blahodarnými výťažkami z kvetov bazy čiernej, najmä o jej upokojujúce a protizápalové účinky, ktoré už poznali a využívali aj naše babičky. Nájdete ich a môžete ich online kúpiť na www.manufaktura.sk.

Poradíme vám niekoľko darčekov pre vaše mamy na Deň matiek, Avan

Z osvedčených produktov AVON, ktoré spoločnosť prichystala na jarnú a letnú sezónu, je vkusne dizajnovaná sada kozmetických prípravkov s názvom Maxima, alebo tiež horúce novinky Ochranný denný krém s OF30 a Obnovujúci nočný gél. Iste prekvapia každú mamičku.

Poradíme vám niekoľko darčekov pre vaše mamy na Deň matiek, Herbatica

Mnohé mamy možno poteší prírodná kozmetika Natura SibericaRakytníkový set určený na komplexnú starostlivosť o vlasy zo spoločnosti Herbatica.sk. Vďaka obsahu rakytníka, vitamínov a aminokyselín, vyživuje, regeneruje vlasy a tiež pomáha modelovať a zafixovať účes. Skúste darčeky z prírodnej kozmetiky, ktorá je extraktom našej Zeme a jej darov.

Zaujímavé čítanie

Čas prílivu_Hercule Poirot_Agatha Christie

Iste viete, aký druh kníh vaša mamička uprednostňuje. Možno má rada historické príbehy slávnych panovníčok, životopisné či ženské romány, alebo zbožňuje klasiku alebo rada relaxuje s poéziou? Vydavateľstvo IKAR v kníhkupectvách Panta Rhei ponúka celú škálu literatúry; stačí si vybrať aj online z pohodlia domova na bux.sk. Napríklad medzi novinky patrí šokujúca biografia najlepšie platenej hollywoodskej hviezdy Demi Moore s názvom Moja spoveď, dielo Louisa May Alcott s názvom Malé ženy, či strhujúci príbeh Agathy Christie – Čas prílivu.

Kreatívne pečenie

Kreatívne pečenie, macarons

Miluje vaša mamička pečenie? Ak ju chcete prekvapiť naozaj luxusným cukrárskym šperkom – macaronkami, ktoré obľubovala aj francúzska kráľovná Mária Antoinetta, ste na správnej adrese. Julianka – majsterka týchto originálnych zákuskov – ich vie pripraviť dokonca aj bezlepkové a bezlaktózové. Objednať si ich môžete na www.sweet-manufacture.com. A nezabudnite sledovať, kedy budú aj najbližšie kurzy týchto chutných koláčikov.

Dizajnové hodinky

Dizajnové hodinky, Ananasleder

A aký by to bol sviatok bez šperku? Ak hľadáte unikátny darček pre svoje mamy, obdarujte ich hodinkami Axtwerk vyrobenými z vlákien listov ananásovníka. Ich remienky sú pevné, ľahké a ohybné. V kombinácii s drevom tvoria nadčasový dizajnový kúsok. S kódom ZlavaMaj získate 10% zľavu na celý sortiment na diaminity.sk, kde okrem hodiniek nájdete aj štýlové kabelky, kimoná a dámske oblečenie.

Námetov na blížiaci sa Deň matiek je ďaleko, ďaleko viac. Nezabudnite, že každý určite poteší!