Trávenie času v prírode. Motivujte sa benefitmi, ktoré vám to môže priniesť

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Trávenie času v prírode

Trávenie času môže mať rôzne podoby. Asi každý vie, že čas strávený v prírode človeku prospieva. A zároveň asi každý radšej trávi čas v prírode, keď je pekné počasie, čo s postupujúcou jeseňou bude bývať menej a menej.

Trávenie času v prírode, znamená menej stresu

A aj keď jesennú outdoorovú výbavu nájdete v každom obchode so športovým oblečením a dokonca aj v dobrom poľovníctve, mnohí potrebujú na jeseň extra motiváciu, aby si takúto výbavu zaobstarali a neprestali pravidelne chodiť do prírody. A čo môže byť lepšou motiváciou ako pripomenúť si pozitívne vplyvy prírody na ľudské zdravie?

Začneme odbúravaním stresu

Kde inde ako v prírode je možné „odstrihnúť“ sa (aspoň na chvíľu) od stresových podnetov všedných dní? A o dôležitosti takéhoto relaxu nepochybujte, dlhodobý stres človeku neprospieva nielen po psychickej, ale ani po fyzickej stránke.

Benefity pre telo aj kognitívne funkcie

Pozitívny vplyv má aj samotný pohyb. Či už na našu hmotnosť, alebo kardiovaskulárny systém a taktiež je pohyb dobrý aj ako prevencia rôznych civilizačných a iných ochorení. Trávte pravidelne čas v prírode a uvidíte, že objednanie k lekárovi a jeho návštevu budete riešiť menej často. Pobyt v prírode má pozitívny vplyv aj na sústredenosť, kreativitu, či schopnosť učenia sa. Skrátka, je dobrý aj pre naše kognitívne funkcie. V prírode skrátka presmerujete pozornosť na iné podnety a keď sa následne vrátite k svojim povinnostiam, pôjde vám ich riešenie oveľa ľahšie.

Neprehliadnite:

Neruš pobyt_zachranme_turizmus
Jesenné cyklistické zážitky sú na dosah. Viete, kde nájdete kvalitné cyklotrasy na Slovensku?


Koľko času treba byť v prírode?

Spomenuli sme si najväčšie výhody trávenia času v prírode. Zrejme sa však pýtate, koľko času treba v tej prírode tráviť? Väčšinou sa uvádzajú zhruba 2 hodiny týždenne. To je doba, pri ktorej by ste mali pociťovať zlepšenia po psychickej aj po fyzickej stránke. A aj keď 2 hodiny týždenne na pobyt v prírode by nemal mať problém dosiahnuť každý, ak vám to predsa len časovo nevychádza, to nič. Aj sebamenšie množstvo času vám môže v každom prípade čo i len čiastočne pomôcť. (FU)

Foto: Tatyana Gladskih / Stock.adobe.com