Spomienky na leto zostávajú. Čo potrebujete na kvalitnú tlač fotiek nielen z dovolenky?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Spomienky

Spomienky na leto zostávajú, hoci nám aj jeseň dopriala ešte mnoho pekných dní. Ochladeniu sa však vyhnúť nedá. Okrem nižších teplôt prišli aj častejšie sychravé dni. A práve tie sú obdobím, keď sa často vraciame k fotkám z letných dovoleniek a výletov, aby sme si leto pripomenuli aspoň takýmto spôsobom. A čo takto si niektoré z nich vytlačiť, aby vám robili radosť aj mimo obrazovky počítača, či mobilu?

 

Atramentová tlačiareň

Na domácu tlač fotografií (nielen) z dovoleniek potrebujete atramentovú tlačiareň. Laserové totiž nie sú na tlač fotografií vhodné, keďže nedokážu tlačiť dostatočne verné farby. Ak chcete tlačiť hlavne fotografie, oplatí sa vám poobzerať sa po špecializovaných fototlačiarňach. Tie majú vyšší počet náplní do tlačiarne Canon s viacerými odtieňmi, čo ešte vylepšuje vernosť tlačených farieb.
Samozrejme, výber tlačiarne nie je len o počte náplní. Pre čo najlepšie vytlačené fotografie je dôležitá aj funkcia bezokrajovej tlače a ak chcete tlačiť fotografie aj vo väčších formátoch, vhodných napríklad na zarámovanie a zavesenie na stenu, musíte pozerať aj na to, v akom maximálnom formáte dokáže daná tlačiareň tlačiť.

Vhodné atramentové náplne a fotopapier na spomienky

 Výsledná kvalita tlače však nie je len o samotnej tlačiarni. Dôležitú úlohu zohrávajú aj náplne a vybraný fotopapier. Poďme najskôr k náplniam. Stávkou na istotu je kúpa originálnych náplní, ale vzhľadom na ich vyššiu cenu vás určite bude zaujímať, ako sú na tom s kvalitou tlače alternatívne atramentové náplne, ktoré sú zväčša výrazne lacnejšie.
Na to však neexistuje jednoznačná odpoveď. Podobne ako keď hľadáte autodiely podľa VIN a v ponuke máte diely od viacerých výrobcov aj alternatívne atramentové náplne robí viacero firiem. Ak chcete takýmto spôsobom ušetriť, budete si musieť spraviť dôkladne porovnanie trhu, aby ste zistili, ktorí výrobcovia vyrábajú náplne, ktoré sa môžu porovnávať s originálnymi.

Neprehliadnite:

Kávovar a káva
Chcete si aj doma pripravovať skvelú kávu?
Tak to potrebujete v prvom rade dobrý a kvalitný kávovar


A čo fotopapier?

Aj tu môžete nájsť okrem originálnych fotopapierov aj alternatívne. A taktiež platí, že ak chcete ušetriť, môžete siahnuť po alternatíve, ale dobre zvážte voľbu výrobcu. Zamerajte sa na tých, ktorí ponúkajú stiahnutie tlačových profilov pre vašu tlačiareň. Pri originálnych fotopapieroch je to samozrejmosť, ale rozhodne sa to netýka všetkých alternatívnych. (FU)

Foto: shark749 / Stock.adobe.com