Zážitkové putovanie po Nitre: od nádherných sakúr až po Zoborské vrchy. Pocit spokojnosti vás neminie.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Naša Nitra, milá Nitra je stále krásna, príťažlivá, zaujímavá. Presvedčte sa sami. Jedno z najstarších miest na Slovensku – s prívlastkom Matka slovenských miest – pozýva v ktoromkoľvek ročnom období na prechádzku najstaršími dejinami Slovenska. Tie sa viažu k príchodu sv. Cyrila a Metoda a k počiatkom kresťanskej kultúry vo východnej Európe. Tá jedinečná lokalita sa volá – Zoborské vrchy.

Zážitkové sprevádzanie od nádherných Sakúr

Naša prechádzka je však v niečom zaujímavá a neopakovateľná. Nielen v samotnom meste kvitnúce sakury, ale aj v plnom puku jarná príroda odhaľuje skryté tajomstvá z okolia mesta. Cieľom nášho jarného výletu sú Zoborské vrchy

Zážitkové sprevádzanie od nádherných Sakúr po Zoborské vrchy

Zoborský kláštor a Zoborské vrchy

Mohutný vrch nad Nitrou, zvaný Zobor, je prvý vrch, ktorý vidieť v smere z juhu Slovenska a spolu s riekou Nitrou tvorí ideálne miesto pre vznik osídlenia. Mysleli si to aj stredovekí benediktíni, ktorí práve tu založili najstarší kláštor na území Slovenska. Putovať po stopách pustovníkov sv. Svorada a Benedikta, ktorí pod jeho vrchom našli útočisko, pozývame aj vás. Spoznáte to, čo nám tu pred stáročiami zanechali ako odkaz do dnešných dní. Tí zdatnejší môžu spolu s nami vystúpiť pod vrchol Zobora na Pyramídu, odkiaľ je krásny výhľad na mesto a to bude tá najväčšia odmena za celodenný jarný výlet. Významná historická a prírodná lokalita Zoborské vrchy sú príležitosť aj pre vás. Presvedčte sa o výnimočnom mieste, ktoré s obľubou navštevujú nielen samotní Nitrania, ale čoraz viac aj návštevníci tohto historického mesta na úpätí Zoborských vrchov.

Zoborske Vrchy Kamene

Zážitkové sprevádzanie od nádherných Sakúr po Zoborské vrchy

Foto Sakúr: Jana Martish
www.nitra.eu