Ako sa dá prekonať domáca izolácia? Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad

Už naši starí rodičia vravievali: všetko zlé je na niečo dobré. Alebo: z núdze cnosť. Nielen rúška, no i toto príslovie svätca Hieronyma je presne šité na súčasnú realitu. Všetci musíme prispôsobiť svoju doterajšiu existenciu, zabehnutý spôsob života a slobodný pohyb na absolútne minimum. Obmedzený životný priestor podnecuje našu fantáziu a kreativitu. Vymýšľame všetko možné, na čo by – za tzv. normálnych okolností – neostal čas. A tak sa stáva z bankovej úradníčky nádejná záhradníčka, z vodiča kamiónu je zrazu mičurinec experimentujúci s okrasnými drevinami, z pani predavačky je výborná poradkyňa s nápadmi na balkónovú architektúru. Slovom, balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad.

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad, 4Home, 3-dielny-set-zahradneho-nabytku-Florabest-akacia

Spoločným menovateľom nás všetkých sa stala myšlienka – ako poraziť domácu izoláciu? Nápad a dobrý tip, ktorému ste možno doposiaľ odolávali, môže byť „zóna balkónovej relaxácie“. Modré, zelené, ružové,… fasády našich panelákov majú veľkú nádej byť ešte pestrejšie. A to vďaka realizovaným drobným zásahom novodobých a rýchlo sa množiacich „balkónových scén“ z jarných sídlisk.

Neprehliadnite:
Chcete znížiť výdaje za energie v domácnosti a zdravšie bývať?

Ak ešte váhate, poradíme zopár dobrých námetov – ako „vybabrať“ s dlhou chvíľou. A byť navyše spokojný a vysmiaty z výsledku „home creative studio“ na balkóne paneláka v Prešove, Trebišove, v Lučenci, Kežmarku, Hlohovci, Detve,…    

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad, 4Home, Koopman-Zinkovy-obal-na-bylinky-Garden-plant-355-cm

Buď požehnaná terasa a balkón

Táto časť súkromného sveta na čerstvom vzduchu zrazu nadobúda hodnotu, ktorú si uvedomujeme až v čase nútenej karantény. Liečivú slnečnú dávku vitamínu D privítajte čo najskôr v spoločnosti nenáročných a veľmi vďačných kvitnúcich spoločníkov. Ich výber necháme na každom; tu sa iniciatíve žiadne prekážky nekladú. Zistíte, že aj táto čudná jar má predsa len vôňu, na akú sme zvyknutí.

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad, 4Home, Kaskada-zavesna-5-dielna-terakota

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad, Balkonovy-truhlik-na-zabradlie-zelena

Nápad s malým bistrom

Vôňu kávy pod holým nebom si chce vychutnať určite každý. Vyčariť takéto prostredie nie je problém. Problém môže byť odpoveď susedom, že pozvanie zatiaľ nie je možné, lebo “dobrá nálada je tiež nákazlivá.” Ale nasledovať tento dobrý nápad však samozrejme môžu v duchu odporúčania odborníkov – pozitívna nálada povzbudí imunitu. Naše balkónové bistro toto zúročí.

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad, 4Home, 4home-Termo-pohar-na-espresso-Elegante-HotCool-80-ml-2-ks

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad, 4Home, 4Home-Skleneny-dzban-Wave-HotCool-12-l

Aj detičky musia mať radosť z kreativity

Na detské kútiky v obchodných centrách musia naše deti ešte na nejaký čas úplne zabudnúť. Čo však bráni zriadiť ich menšie kópie na prekvitajúcich balkónoch a terasách, ktoré sme si zariadili a chceme tu tráviť svoj čas? Svoju tvorivosť tu určite rady prejavia tí najmladší v našich rodinách. Doprajme im radosť z kútika napr. s magnetickou tabuľkou,  štýlovým koberčekom aktuálne s veľkonočným námetom, malým záhonom s vlastnoručne zasiatymi rastlinkami. To už bude iba povestný krôčik k vyhláseniu rodinnej hry a vedomostných hádaniek napríklad o povolaniach, zemepise sveta, o krásach nášho Slovenska… 

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad, 4Home, Bino-Magneticka-tabula-obojstranna

Balkónová relaxácia môže byť dobrý nápad, 4Home, Butter-Kings-Vnutorna-multifunkcna-rohozka-Hi-bunny-75-x-45-cm

Viac na www.stavajsnami.sk