Amari a Noční bratia. Ako obstojí obyčajné dievča v nadprirodzenom svete Fantasy, ktoré si zamilujete?


2019   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Amari, Ikar, lexikon.sk

Amari a Noční bratia vás budú baviť, či ste dieťa, tínedžer alebo dospelý. Len trošku otvorte svoju myseľ a užijete si to. Plno zvratov, nečakaných prekvapení, ktoré vás stále držia v napätí. Je to akčný, magický, dobre napísaný príbeh o veľkej odvahe a boji dobra so zlom.

Amari Petersová je dvanásťročné dievča, ktoré žije v chudobnej štvrti s mamou a so starším bratom Quintonom. Bystrý a obľúbený chlapec sa však jedného dňa záhadne vyparí a Amari nechápe, prečo sa jeho zmiznutiu nevenuje väčšia pozornosť. Prečo to neodvysielali vo všetkých správach? A prečo ho polícia automaticky podozrieva, že sa zaplietol do niečoho nezákonného?

Amari a noční bratia, lexikon.sk

Niečo tu nesedí…

Amari neskôr objaví v bratovej skrini tikajúci kufrík s odkazom, že je určený len jej. Quinton pred ňou očividne tajil oveľa viac, než si myslela. Nechal jej pozvánku na letný výcvik v akomsi tajnom Úrade nadprirodzených vecí. Amari netuší, o čo ide, je však presvedčená, že práve tam sa dozvie viac o bratovom zmiznutí. No musí si zvyknúť na myšlienku, že čarodejníci či rôzne záhadné tvory naozaj existujú.

Neprehliadnite:

Od kamošky Stonožky , Čo robíme celý deň. lexikon.skOd kamošky Stonožky 5 knižných titulov pre deti.
Rozvíjame detský svet plný príbehov a fantázie

Ako to funguje…

Amari počas výcviku súperí s najbohatšími deťmi v krajine, ktoré sa už odmalička pohybujú v nadprirodzenom svete. Navyše úrad každému žiakovi zosilní jeho talent na nadprirodzenú schopnosť, aby mu slúžila pri práci. Amarina schopnosť je však zakázaná. Akoby už aj tak dosť nevytŕčala z davu… Popravde, ešte nikdy sa necítila tak osamelo. Lenže ak sa vzdá a nezvládne tri skúšky, možno nikdy nezistí, čo sa stalo jej bratovi.

Amari a noční bratia, lexikon.sk

Fantasy z vydavateľstva Ikar Amari a Noční bratia je napínavé, dobrodružné, skvele napísané. No súčasne okrem zábavného príbehu rieši aj otázky ako je pôvod, farba pleti, či do akej rodiny sa narodíme – do chudobnej, bohatej apod. Autor tak nenápadne a pútavou formou podsúva spoločenské otázky mladým a deťom, čo je rozhodne dobré. Samotný úryvok o tom napovedá…

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Viac na: www.bux.sk/kni


TagsKnihy