Sign in / Join

Babičkina letná škola v Bystrej

Share:
Babičkina letná škola

Turisticko-informačné centrum HOREHRONIE v obci Bystrá sa aj tento rok premení každú stredu na kreatívne miesto nielen pre domácich ale aj turistov, ktorí prídu počas letných prázdnin do regiónu. Babičkina letná škola a jej program je zameraný na prírodu a región Horehronie.

Babičkina letná škola

Každú stredu počas letných prázdnin sa domáci či návštevníci Bystrej môžu v turisticko-informačnom centre HOREHRONIE zúčastniť na tvorivých dielňach, vyrobiť si jedinečný suvenír a zároveň sa od odborníka dozvedieť veľa zaujímavých informácií o liečivých bylinkách, včelách a výrobkoch z medu, peľu alebo propolisu.

Babičkina letná škola

Babičkina letná škola

Pre záujemcov o históriu a tradície budú pripravené zaujímavé prednášky a workshopy o tradíciách a folklóre regiónu Horehronie a tiež ovčiarske popoludnie počas ktorého si záujemcovia budú môcť vyskúšať výrobu ovčiarskych paličiek a vypočuť si hru na ovčiarske píšťaly a fujaru.

Babičkina letná škola

TIC má aj záhradu, takže v prípade priaznivého počasia budú kreatívne dielne prebiehať na čerstvom vzduchu. Nápad využiť priestory infocentra na kreatívne dielne vznikol už počas zimy. Počas troch mesiacov mali návštevníci možnosť priučiť sa a vyskúšať si rôzne zaujímavé remeslá a vyrobiť si vlastnoručný darček či suvenír.

Neprehliadnite: Horehronie na letnú sezónu ponúka

Priestory infocentra sú veľmi netradičné a preto sme sa rozhodli aj počas letných prázdnin využiť toto miesto a naplánovali sme pre záujemcov bohatý program počas celých prázdnin. Uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie. Zuzana Tesáková, koordinátorka rozvoja pre destináciu Horehronie, ešte dodala. Dielne, prednášky a workshopy budú vždy pod vedením odborníka na danú tému priamo z regiónu Horehronie.

Babičkina letná škola

Témy a harmonogram Babičkinej letnej školy záujemcovia nájdu na stránke www.horehronie.sk v sekcii podujatia. Rezervácia účasti je možná na tic@horehronie.sk alebo telefonicky 903 513 535.

Foto: bystricoviny.sk
www.horehronie.sk


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.