Do Kremnice za kultúrou! Zaujímavá zbierka terčov i koncert Adriany Kučerovej na Mestskom hrade v Kremnici


3003   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Koncert Adriany Kučerovej na Mestskom hrade v Kremnici

Mesiac september je v krajinách Európy už mnoho rokov venovaný medzinárodnému projektu Dni európskeho kultúrneho dedičstva. Do kontextu tohtoročného podujatia zapadá aj 130. výročie založenia muzeálnej inštitúcie v Kremnici. K svojim narodeninám pripravilo jubilujúce múzeum pre seba aj pre svojich podporovateľov, kolegov a priaznivcov veľkolepú nádielku.

Národná banka Slovenska (NBS) – Múzeum mincí a medailí v Kremnici dňa 9. 9. 2020 sprístupní novú dlhodobú výstavu Strela jasná okovaná! s podtitulom Kremnický meštiansky strelecký spolok a jeho terče.

Po slávnostnom otvorení výstavy zaznie večer v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade Koncert Adriany Kučerovej a jej hostí. Slávnu slovenskú sopranistku bude na klavíri sprevádzať Róbert Pechanec. Ako hostia vystúpia mezzosopranistka Barbara Braunová a tenorista Andrej Vancel.

Začiatok koncertu je v stredu 9. septembra o 18:00 hod.

Koncert Adriana Kučerová

Všetkých srdečne pozývame, vstup na koncert Adriany Kučerovej a jej hostí je voľný!

LOGO NBS

 

 

PRIPRAVIŤ SA! POZOR! PÁĽ!

NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici dňa 9. 9. 2020 slávnostne otvorí novú dlhodobú historicko-umeleckú výstavu Strela jasná okovaná! s podtitulom Kremnický meštiansky strelecký spolok a jeho terče.

Širokú verejnosť srdečne pozývame na novú výstavu podujatím s názvom Pripraviť sa! Pozor! Páľ! Uskutoční sa v sobotu 12. septembra. Podujatie s pestrým programom je určené pre malých aj veľkých. Aktivity a atraktívne podujatia bezpochyby prekvapia, veď také ešte v kremnickom múzeu návštevníci nezažili.

Pripraviť sa, Pozor, Páľ

PRIPRAVIŤ SA!

To bude prvý krok podujatia, keď členovia historickej skupiny Bojník vykonajú na Štefánikovom námestí slávnostný výstrel. Návštevníkom predvedú prípravu výstrelov z historických zbraní, aké používali strelci meštianskeho streleckého spolku.

POZOR!

To bude druhá časť podujatia, keď si návštevníci pozrú výstavu. V detskej strelnici vyskúšajú trafiť terč z nerfky s penovými nábojmi a v tvorivom kútiku si môžu namaľovať vlastný motív na drevený terč.

PÁĽ!

Tretia časť sa bude odohrávať na nádvorí expozície Líce a rub peňazí, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať streľbu z laserovej pušky. Tí najzdatnejší si môžu navodiť atmosféru biatlonu – zabehnú si na bežeckom simulátore a potom skúsia trafiť terč. Pre najmenších návštevníkov máme pripravenú streľbu z kuše a luku.

Nová výstava streleckých terčov Strela jasná okovaná, Kremnica, Zaplavene namestier

 

Zaujímavé a atraktívne podujatie sa začína slávnostným výstrelom o 13:00 hod. pred Meštianskym domom č. 32/38 na Štefánikovom námestí v starobylej Kremnici.

Vstup na výstavu a podujatie je zadarmo!
Viac informácií nájdete na:

www.muzeumkremnica.sk
alebo na facebooku